Tutoriale bukmacherskie - poradnik bukmacherski

Systemy bukmacherskie na kuponach

Udostępnij:
FacebookTwitter

Zakłady bukmacherskie dzielą się na kilka rodzajów, strategii. Jedną z nich są zakłady systemowe, które cieszą się dość dużą popularnością. Na czym polega ich fenomen? Czy są opłacalne z punktu widzenia matematycznego? Uszeregujmy wszystko od początku. Najpopularniejsze zakłady bukmacherskie to zakłady singlowe i kombinacyjne (AKO, skrót od słowa akumulator). W ramach tych drugich mieszczą się właśnie omawiane przez nas zakłady systemowe. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje zakładów systemowych – popularne "rozpisy" i tzw. "bloki".

1x2 zakłady systemowe na kuponach

SYSTEM 2 z 3

Wyróżniamy wiele rodzajów zakładów systemowych: 2 z 3, 3 z 4, 4 z 5 i tak w zasadzie można by wymieniać długo. Najprostszym z nich jest rozpis 2 z 3, więc na tym przykładzie omówimy zakłady rozpisowe. System 2 z 3 to taki rodzaj zakładu w którym wybiera się 3 typy i tworzy kombinacje do stworzenia wielu kuponów. Rozstrzygnięć takiego "kuponu" jest kilka, w zależności od tego ile meczy trafimy. Jeżeli przewidzimy rezultaty trzech spotkań, to wszystkie nasze kombinacje są pokryte i bierzemy maksymalną wygraną.

Płaska stawka.

W przeciwieństwie do zwykłego kuponu kombinacyjnego rozpis może być wygrany w przypadku, kiedy jedno lub więcej ze spotkań nam "nie wejdą". Wtedy wygrają kombinacje, w których były trafione typy. I tak w przypadku kombinacji 2 z 3, 3 z 4, 4 z 5 możemy pozwolić sobie na jeden błąd, natomiast kiedy stawiamy zakład systemowy 2 z 4, 3 z 5, 5 z 7, mamy dwie szanse na pomyłkę. Problem, w tym, że jeśli się pomylimy nasza wygrana będzie dość niska i w zależności od wysokości kursu może pokryć w najlepszym przypadku stratę lub dać miniminalny zysk...

Systemy rozpisowe mają jedną dużą zaletę – dywersyfikują nasze ryzyko (ograniczają je), niestety kosztem mniejszej wygranej w przypadku sukcesu. Wygrana w systemach jest zawsze niższa niż jeżeli byśmy zagrali te same zdarzenia na akumulatorze (zakład kombinacyjny). Aby zakłady systemowe były opłacalne musimy dobierać do nich kursy w wysokości m.in 1.74.

System Trixie

Rozbudowaną wersją zakładu systemowego jest System Trixie. W internecie krąży wiele nieprawdziwych teorii dotyczących tego rodzaju zakładu, co wynika raczej z niewiedzy opisujących to zagadnienie. System Trixie to nic innego jak zakład systemowy np. 2 z 3, 3 z 4, 4 z 5, czy 7 z 9, ale różni go od zwykłego "rozpisu" to, że dodatkowo do wytypowanych spotkań dorzucamy tzw "pewniaka". Oczywiście w zakładach sportowych to pojęcie nie powinno istnieć, aczkolwiek chodzi o to, że dodajemy do naszego systemu typ/typy – który uważamy, że na pewno wejdzie/wejdą (często o niskich kursach). Jest to nieco ryzykowny rodzaj zakładu, gdyż w sytuacji kiedy nasz "pewniak" zawiedzie, bez względu na wyniki pozostałych zakładów przegrywamy nasz kupon systemowy. 

Możliwe rozstrzygnięcia to pełne zwycięstwo, z jednym lub kilkoma błędami w zależności od systemu lub porażka.

System Trixie to większe ryzyko niż zwykły zakład systemowy, bo z pewniakami jest często tak, że nie wchodzą. Oczywiście ich dołączenie do kuponu zwiększa naszą potencjalną wygraną. Trixie jest więc rodzajem zakładu systemowego uzupełnionym "pewniakami".

System Patent i System Yankee

System Patent

System Patent jest kolejną nieco bardziej skomplikowaną odmianą zakładu systemowego, ale bazującą na zasadach, którymi kierują się rozpisy. Patent składa się z 7 zakładów, które podzielone są na tzw. selekcje. Jest ich trzy:

  • pojedyńcza w każdej z selekcji,
  • trzy podwójne;
  • jedna potrójna

Aby Patent został uznany za wygrany muszą być wygrane co najmniej 2 selekcje. Jeżeli jedna z selekcji zostanie rozstrzygnięta na naszą korzyść otrzymujemy zwrot zakładu. Strategia typera - zarządzanie środkami.

System Yankee

System Yankee to następca, jeszcze bardziej rozbudowana i skomplikowana wersja zakładu rozpisowego. Yankee składa się z 11 zakładów podzielonych na 4 selekcje:

  • 6 zakładów podwójnych;
  • 4 zakłady potrójne;
  • 1 poczwórny;

Aby Yankee był trafiony co najmniej dwie selekcje muszą być wygrane.

Udostępnij:
FacebookTwitter

Napisz nowy komentarz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy Bukmacherskie

Przedstawiamy Wam aktualne, wybrane bonusy bukmacherskie oferowane przez bukmacherów online. Aby dowiedzieć się więcej o bonusach, odwiedź nasz poradnik bonusowy.

Darmowe typy

Darmowe typy bukmacherskie

W tym miejscu znajdziecie zawsze darmowe typy bukmacherskie, starannie wyselekcjonowane przez współpracujących z nami profesjonalnych typerów.

Aktualne darmowe typy
SINGLE
Stawka: 3/10
piłka nożna La Liga sezon 2020/2021
Rodzaj typu: Barcelona poza Top 2 | Kurs: 3.30 23/10