Tutoriale bukmacherskie - poradnik bukmacherski

Zarządzanie środkami

Udostępnij:
FacebookTwitter

Wielu niedoświadczonych typerów sądzi, że aby odnieść sukces w zakładach bukmacherskich wystarczy ponadprzeciętna wiedza o sporcie. Poniekąd tak, jednak sama wiedza to nie wszystko. Warto dowiedzieć się również co nieco na temat racjonalnego zarządzania środkami i w tym pomoże Wam ten artykuł.

Zarządzanie środkami

Wprowadzenie

Informacje na temat zawodników, absencji, kontuzji, taktyki, statystyk, analiza oraz historia pojedynków H2H pomagają z pewnością postawić pojedynczy zwycięski kupon. Aby jednak z zakładów bukmacherskich czerpać systematyczne zyski, niezbędna jest również zdolność wyszukiwania wśród tysięcy kursów tych najbardziej cennych (value) oraz - a może przede wszystkim - umiejętne zarządzanie środkami, jak w dobrze prosperującym przedsiębiorstwie. 

Bo jest to poniekąd firma, w którą wkładamy pewien kapitał - nasz czas, naszą wiedzę i środki finansowe potrzebne na “rozruch interesu”, a która ma w niedalekim czasie przynosić zyski. Wszystkim tym, którzy bez odpowiedniego przygotowania merytorycznego zajmują się zakładami bukmacherskimi wyłącznie dla zabawy, nie wróżymy wielkich sukcesów i radzimy poszukać sobie innego (mniej kosztownego) hobby. Wszystkim innym polecamy poniższy artykuł.

Od czego zacząć?

Co zrobilibyście najpierw, planując otwarcie własnej firmy? Naszym zdaniem, warto byłoby wyznaczyć ramy finansowe, w jakich będziecie się poruszać oraz nakreślić plan rozwoju. Nie inaczej jest w zakładach bukmacherskich. Przed postawieniem pierwszego kuponu warto wyznaczyć sumę pieniędzy jaką będziecie dysponować oraz obrać strategię gry, którą będziecie się posługiwać.

Najlepsze rodzaje stawkowania.

A zatem. Jaki budżet jest wymagany do rozpoczęcia gry? Taki, na który Was w danym momencie stać i który nie obciąża w żadnym stopniu Waszego domowego budżetu. Podobnie jak w przypadku realnej firmy, tak i tutaj musicie liczyć się z nieudaną inwestycją. Dlatego tak ważne jest, by do gry nie używać środków potrzebnych chociażby na opłacenie bieżących rachunków, a tylko takich, z których ewentualną stratą będziecie w stanie się pogodzić.

Warto rozbić bankroll na jednostki

W kolejnym kroku należałoby podzielić kwotę, jaką dysponujemy na jednostki, optymalną liczbą jednostek jest 100. Jeśli zatem wpłacimy 100zł to wartość 1 jednostki ustalamy na poziomie 1zł, przy kwocie 500zł jednostka warta będzie 5zł, itd. Ułatwi Wam to późniejsze określanie ryzyka dotyczącego danego zakładu oraz umiejętny dobór stawki.

Przyjęło się, że maksymalna wartość pojedynczego zakładu nie powinna być większa, niż 2 - 3% bankrolla (budżetu przeznaczonego na zakłady bukmacherskie) - w wyjątkowych sytuacjach może to być 5%, ale jest to absolutnie górna granica przy racjonalnym zarządzaniu środkami. Zaraz, zaraz - ktoś powie - więc przy budżecie na poziomie 100zł, moja maksymalna stawka na pojedynczy zakład nie może przekraczać 5zł? Dokładnie tak. Jeśli swoją grę chcesz oprzeć na racjonalnych zasadach i chcesz, by trwała ona dłużej niż kilka tygodni, to tak właśnie powinno to wyglądać. Rzecz jasna, nie ma żadnych przeciwwskazań, by wraz ze wzrostem skuteczności i bankrolla, proporcjonalnie rosła również stawka. Podsumowując, stawka na poziomie 2 - 3% pozwoli Wam przetrwać najdłuższą czarną serią (a ta dotyka każdego typera - nie łudźcie się, że Was ominie).

Co więcej? W słowniku profesjonalnych typerów nie istnieją takie terminy jak “all in”, albo “va banque”, dlatego jeśli chcecie do nich dołączyć to również radzimy o nich bezwarunkowo zapomnieć. Żaden szanujący się typer, nie zagra za całość nawet na najbardziej oczywiste zdarzenie. Nigdy, ale to przenigdy również nie pożyczajcie pieniędzy na zakłady bukmacherskie. Podobnie, jak nie jest najlepszym pomysłem zaciąganie kredytu w banku na nie do końca pewną inwestycję, tak samo totalnym strzałem w stopę jest pożyczanie pieniędzy na grę u bukmachera. Konsekwencje mogą być naprawdę nieprzyjemne.

Umiejętne stawkowanie

W porządku. Określiliśmy budżet wokół jakiego się poruszamy i ustaliliśmy rygorystyczne, absolutnie nieprzekraczalne granice (maks. 5% na zakład, nigdy va banque i nigdy gra za pożyczone pieniądze). To co musimy jeszcze zrobić to wybrać strategię gry, w jakiej będziemy się najlepiej czuć. Większość najpopularniejszych systemów gry opisujemy dokładnie tutaj. W tym miejscu skupimy się na dwóch teoretycznie najprostszych, które polecamy początkującym typerom.

  • Płaska stawka - systemem, od którego nowicjusze powinni zaczynać przygodę z zakładami bukmacherskimi jest stawkowanie płaskie. W tym przypadku gracz ustala stałą stawkę (nieprzekraczającą 2% bankrolla) i według niej stawia każdy zakład, niezależnie od wskaźnika ryzyka danego zdarzenia oraz kursu. Stosowanie płaskiej stawki znacznie obniża ryzyko bankructwa, a w przypadku wysokiej skuteczności stawianych zakładów przynosi niezłe profity. Nie są one jednak tak wysokie, jak w innych systemach, a i kursy muszą być na dość wysokim poziomie, by w dłuższym okresie czasu być na plusie (odpadają single o kursie niższym niż 1.70).
     
  • Stawkowanie modulowane - system dość prosty, a zarazem bardzo często stosowany przez najlepszych typerów świata. Jest poniekąd modyfikacją stawki płaskiej i polega na stawianiu zróżnicowanej liczby jednostek (1j - 10j) w zależności od wskaźnika ryzyka i kursu na dane wydarzenie (przy czym sugerowana wartość pieniężna 10j nie powinna przekraczać 2 - 3, a w absolutnie wyjątkowych sytuacjach 5% bankrolla). Jest to zarazem najczęściej stosowany system stawkowania na wszelkiego rodzaju stronach i forach o tematyce bukmacherskiej. Do wad zaliczyć należy jedynie trudność w dobraniu do zdarzenia odpowiedniej stawki (kiedy 2/10, a kiedy 8/10?). Niedoświadczonych typerów zbyt często korci stawka 10/10, która tak naprawdę powinna być zarezerwowana na absolutnie wyjątkowe okazje.
Udostępnij:
FacebookTwitter

Komentarze

Avatar

Prednisone

Avatar

gabapentin reviews

Avatar

plaquenil usage

Avatar

priligy tablets online

Avatar

furosemide potassium

Avatar

Stromectol

Avatar

Propecia

Avatar

how do i get viagra

Napisz nowy komentarz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy Bukmacherskie

Przedstawiamy Wam aktualne, wybrane bonusy bukmacherskie oferowane przez bukmacherów online. Aby dowiedzieć się więcej o bonusach, odwiedź nasz poradnik bonusowy.

Darmowe typy

Darmowe typy bukmacherskie

W tym miejscu znajdziecie zawsze darmowe typy bukmacherskie, starannie wyselekcjonowane przez współpracujących z nami profesjonalnych typerów.

Aktualne darmowe typy
SINGLE
Stawka: 3/10
piłka nożna Olympique Marsylia - Paris Saint-Germain
Rodzaj typu: BTTS | Kurs: 1.60 3/5