Tutoriale bukmacherskie - poradnik bukmacherski

Skuteczne typowania skoku o tyczce

Udostępnij:
FacebookTwitter

Skok o tyczce to dyscyplina dość zbliżona do skoku wzwyż, z tą jednak różnicą, że zawodnikom w pokonaniu zawieszonej kilka metrów nad ziemią poprzeczki, pomaga wykonana z wysokiej jakości tworzyw sztucznych tyczka.

Zakłady na skok o tyczce

Wprowadzenie

Skok o tyczce to dyscyplina dość zbliżona do skoku wzwyż, z tą jednak różnicą, że zawodnikom w pokonaniu zawieszonej kilka metrów nad ziemią poprzeczki, pomaga wykonana z wysokiej jakości tworzyw sztucznych tyczka.

Dyscyplina na stałe gości w programie Letnich Igrzysk Olimpijskich, choć początki wcale nie były łatwe. Dla przykładu, podczas IO w Paryżu w 1900 roku, konkurs w skoku o tyczce odbywał się w Lasku Bulońskim.

Z racji tego, że była niedziela, trzech amerykańskich tyczkarzy odmówiło startu. Organizatorzy, nie chcąc wywoływać skandalu, zapewnili trójkę sportowców, że swoje skoki będą mogli oddać w poniedziałek i będą one zaliczone do konkursu. Później zmienili zdanie, zapomnieli jednak poinformować o tym trójkę nieszczęśników, którzy dowiedzieli się o całym zdarzeniu po fakcie.

Skok o tyczce w zakładach bukmacherskich

Teraz takie skandale trudno sobie wyobrazić, a dyscyplina jest w pełni profesjonalna. Najważniejsze turnieje w tyczkarskim kalendarzu to oczywiście Letnie Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata i Europy oraz cała seria prestiżowych mityngów lekkoatletycznych. Te najważniejsze imprezy są, rzecz jasna, obecne w bukmacherskiej ofercie i mają grono swoich zagorzałych fanów. Do ich dyspozycji bukmacherzy oddają kilka rodzajów zakładów.

 • Zakład Zwycięzca - najmniej skomplikowany i najpopularniejszy zakład na rynku. Typer musi po prostu poprawnie wytypować nazwisko zwycięzcy zawodów.
   
 • Zakład 1 - 3 - pozostawia graczom bukmacherskim pewien margines błędu. Musimy bowiem przewidzieć tyczkarzy, którzy ukończą zawody na miejscach 1, 2, 3. Opcja nieco łatwiejsza i polecana mniej doświadczonym typerom.
   
 • Zakłady H2H - bukmacherzy parują dwóch zawodników ze sobą, a naszym zadaniem jest poprawne wytypowanie tyczkarza, który zawody ukończą wyżej.

Czym kierować się typując skok o tyczce

 • Mimo, że w skoku o tyczce zawodnicy walczą między sobą o jak najlepszy wynik, to tak naprawdę jest to ich walka samych ze sobą i ze swoimi słabościami. Znajomość tyczkarzy to zatem absolutna podstawa przed postawieniem zakładu. W dzisiejszych czasach zdobycie informacji na temat interesującego nas zawodnika nie stanowi najmniejszego problemu, a ułatwi nam z pewnością poprawne wytypowanie wyniku. Informacji szukajmy nie tylko w branżowych czasopismach i portalach, ale również na mediach społecznościowych. Twitter, Facebook i Instagram to świetne źródło informacji, bardzo często z pierwszej ręki.
   
 • Odporność psychiczna odgrywa w tej dyscyplinie nie mniejszą rolę niż przygotowanie i forma. Niekiedy zawodnicy spalają się psychicznie i nie potrafią przełożyć dobrej dyspozycji z treningów na zawody, zwłaszcza te najbardziej prestiżowe.
   
 • Miejsce rozgrywania zawodów - są zawodnicy, którzy preferują zawody halowe, a są tacy, którzy najlepiej czują się na otwartym stadionie.
   
 • Wiek zawodnika ma spore znaczenie - młodsi zawodnicy są z jednej strony pełni werwy i młodzieńczego entuzjazmu, ale mogą niekiedy nie wytrzymać presji zawodów od strony mentalnej. Doświadczeni tyczkarze z kolei występowali już na tylu arenach, że nie straszna im powinna być obecność kamer telewizyjnych lub sporej ilości kibiców.
   
 • Wyniki i sukcesy z poprzednich zawodów - obowiązkowo prześledźmy historię występów zawodników, na których chcemy postawić nasz typ. Dodatkowo w przypadku chociażby Igrzysk Olimpijskich starsi zawodnicy, którzy nie zdobyli do tej pory olimpijskiego medalu, zrobią wszystko, aby go mieć w swojej kolekcji.
   
 • Prestiż zawodów - wiadomo, że im wyższa ranga i pula nagród w zawodach, tym większa będzie motywacja zawodników. Niespodzianek szukajmy w towarzyskich zawodach o niższym prestiżu.

Najczęstsze błędy typerów. 

Udostępnij:
FacebookTwitter

Komentarze

Avatar

przydatna rzecz, zwłaszcza teraz przed olimpiadą. Urlop już załatwiony, 2 tygodnie z olimpiadą to jest to

Napisz nowy komentarz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Restricted HTML

 • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy Bukmacherskie

Przedstawiamy Wam aktualne, wybrane bonusy bukmacherskie oferowane przez bukmacherów online. Aby dowiedzieć się więcej o bonusach, odwiedź nasz poradnik bonusowy.

Darmowe typy

Darmowe typy bukmacherskie

W tym miejscu znajdziecie zawsze darmowe typy bukmacherskie, starannie wyselekcjonowane przez współpracujących z nami profesjonalnych typerów.