Tutoriale bukmacherskie - poradnik bukmacherski

Skuteczne obstawianie siatkówki plażowej

Udostępnij:
FacebookTwitter

Siatkówka plażowa pomimo tego, że jest dyscypliną dosyć młodą (pierwsze profesjonalne turnieje przypadają na lata 80 - te) posiada liczne grono fanów.  Jej wyniki są również coraz chętniej typowane, zwłaszcza podczas najbardziej prestiżowych imprez, takich jak Igrzyska Olimpijskie.

Zakłady na siatkówkę plażową

Rozkwit beach volleya

Siatkówka plażowa pomimo tego, że jest dyscypliną dosyć młodą (pierwsze profesjonalne turnieje przypadają na lata 80 - te) posiada liczne grono fanów.  Jej wyniki są również coraz chętniej typowane, zwłaszcza podczas najbardziej prestiżowych imprez, takich jak Igrzyska Olimpijskie.

Na olimpiadzie siatkówka plażowa po raz pierwszy pojawiła się w 1996 roku w Atlancie i od tamtej pory jest na stałe obecna w programie igrzysk. Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu graczy beach volleyballem coraz więcej bukmacherów zamieszcza zakłady na turnieje w swojej ofercie. Odbierz bonus powitalny.

Zasady typowania siatkówki plażowej

Najbardziej prestiżowe rozgrywki to oczywiście Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata oraz turnieje tzw. Wielkiego Szlema - seria zawodów rozgrywanych przez cały sezon w kilku krajach na różnych kontynentach z pulą nagród bliską 10 milionom dolarów. Bukmacher do naszej dyspozycji oddaje zazwyczaj zakłady dotyczące poprawnego wytypowania zwycięzcy meczu, pierwszego seta, handicapy oraz undery / overy.

Na co zwracać uwagę?

 • Pomimo ciągle rosnącej popularności, siatkówka plażowa nie jest jeszcze póki co zaliczana do dyscyplin topowych, jak chociażby futbol czy tenis. To sprawia, że bukmacherom zdarzają się pomyłki przy ustalaniu kursów. W miarę możliwości sprawdźmy kursy u kilku bukmacherów, gdyż mogą się one niejednokrotnie mocno różnić.
   
 • Oczywiście jak w każdej dyscyplinie znajomość drużyn i zawodników to podstawa. Prześledźmy zatem historię spotkań, ranking i pojedynki H2H pomiędzy interesującymi nas ekipami.  W poszukiwaniu cennych informacji zajrzyjmy na Facebooka lub Twittera.
   
 • Podobnie jak w innych sportach drużynowych, tak również w siatkówce plażowej sporą rolę odgrywa zgranie zawodników. Przed obstawieniem naszego zakładu sprawdźmy zatem jak długo i z jakim skutkiem grają ze sobą zawodnicy. Jeśli historia ich wspólnych występów nie jest zbyt bogata, może ujawniać się brak zgrania, z czego skrzętnie skorzystają przeciwnicy.
   
 • Starajmy się być na bieżąco z wynikami oraz przebiegiem  poszczególnych turniejów. Taka wiedza pozwoli nam w przyszłości skuteczniej typować mecze. Poza zgraniem zwracajmy  uwagę na wyszkolenie zawodników, jak mocną moją psychikę oraz jak radzą sobie w sytuacjach stresowych (np. w końcówce seta).
   
 • Bierzmy pod uwagę gdzie rozgrywany jest turniej. Wiadomo, że zawodnicy z Europy mogą mieć problem z aklimatyzacją i temperaturami panującymi chociażby w Ameryce Południowej. Jeśli chodzi o inne zmienne warunki pogodowe to z pewnością istotną rolę w siatkówce plażowej odgrywa wiatr. Tyle tylko, że po pierwsze trudno nam przewidzieć, jego kierunek i wpływ na przebieg gry, a po drugie wychodzimy z założenia, że warunki są jednakowe dla obu drużyn.
   
 • Obstawiając mecze na żywo musimy się wykazać sporym refleksem i intuicją. Wydarzenia na boisku zmieniają się bowiem bardzo szybko, a szala zwycięstwa przechyla się to w jedną, to w drugą stronę. Bądźmy czujni zwłaszcza typując na żywo mecze kobiet, gdyż u nich sytuacja bardzo często staje na głowie i pewne wydawałoby się zwycięstwo jednej z drużyn przechodzi w ręce rywalek.
Udostępnij:
FacebookTwitter

Napisz nowy komentarz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Restricted HTML

 • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy Bukmacherskie

Przedstawiamy Wam aktualne, wybrane bonusy bukmacherskie oferowane przez bukmacherów online. Aby dowiedzieć się więcej o bonusach, odwiedź nasz poradnik bonusowy.

Darmowe typy

Darmowe typy bukmacherskie

W tym miejscu znajdziecie zawsze darmowe typy bukmacherskie, starannie wyselekcjonowane przez współpracujących z nami profesjonalnych typerów.