Tutoriale bukmacherskie - poradnik bukmacherski

Jak skutecznie typować mecze na żywo?

Udostępnij:
FacebookTwitter

Umiejętne typowanie meczów piłkarskich na żywo może przynieść znakomite rezultaty i pomóc w budowaniu całkiem niezłego yieldu. Działa to jednak w dwie strony. Nieudolnie i pochopnie zawierane zakłady błyskawicznie “zaczerwienią” Waszą historię. Przeczytajcie zatem nasz poradnik typera, a Wasza skuteczność z pewnością wzrośnie.

mecze na żywo interbookie

Krok pierwszy - wybór bukmachera

Jeśli chodzi o zakłady na żywo, to jeszcze większego znaczenia nabiera odpowiedni wybór bukmachera. Spory wybór zdarzeń na żywo, ilość i jakość statystyk oraz live streaming - to tylko niektóre elementy, które są bardzo pomocne w zawarciu skutecznego zakładu. Oczywiście, wybór firmy bukmacherskiej pozostawiamy Wam, lecz według nas działa na rynku bukmacher, który bije pod tym względem konkurencję na głowę. Bet365 proponuje zakłady live na większość rozgrywanych aktualnie spotkań, a jego grafiki oraz statystyki są naprawdę przydatne i z pewnością pomogą Wam zawrzeć wygrany zakład. Zadowalająca jest również ilość spotkań transmitowanych na żywo w live streamie.

Jakich zakładów na żywo szukać ?

 • 1x2 - zakłady na końcowy wynik spotkania są najchętniej wybieranymi przez typerów, ale czy z pewnością najlepszymi? Zdania są podzielone. Nasza przewaga nad bukmacherem polega w tej sytuacji na tym, że widzimy jak przebiega gra, kto atakuje, która drużyna wygląda lepiej kondycyjnie, która fauluje, itd. Każdej z tych informacji możemy użyć, by zawrzeć skuteczny zakład. Wymaga to jednak niejednokrotnie stalowych nerwów, a decyzja musi być podjęta w miarę szybko.
   
 • Over / under - nasz ulubiony zakład na żywo. Są spotkania, w których po kilkunastu minutach widać gołym okiem, że bramki są kwestią czasu. Są jednak i takie, gdzie z boiska wieje nudą, a bezrobotni bramkarze robią wszystko, by nie przysnąć. Wytrawne oko typera potrafi postawić szybką diagnozę i przewidzieć ewentualny scenariusz. Ważne, by być szybkim i uprzedzić spadek kursów.
   
 • Rzuty rożne - są mecze,w których po kilku akcjach widać jak na dłoni, że spotkanie będzie rozgrywane w dobrym tempie, a akcja będzie się przenosić spod jednej bramki pod drugą. Jeśli to się potwierdzi, to możemy się spodziewać sporej ilości rzutów rożnych i zawrzeć odpowiedni zakład. Podobnie jak w przypadku, gdy zdecydowany faworyt spotkania traci bramkę na początku spotkania. Możemy wtedy liczyć na spory napór z jego strony, a co za tym idzie kilku rzutów rożnych.

Zasady skutecznego typowania meczów live

 • Wybór spotkań - kluczowa sprawa. Najczęstszym błędem popełnianym przez niedoświadczonych typerów jest obstawianie zbyt wielkiej ilości spotkań. Uwierzcie nam na słowo, że niemożliwym jest poprawne wytypowanie kilkunastu spotkań podczas weekendu. Radzimy skupić się na jednym, maksymalnie dwóch meczach i to w nich szukać cennego kursu (value). Podczas obstawiania meczów na żywo mamy o tyle ułatwione zadanie, że widzimy jak rozwija się sytuacja na boisku. Najbardziej doświadczeni typerzy potrafią zawrzeć skuteczny zakład już po kilkunastu minutach meczu.
   
 • Analiza, a nie szczęście - oczywiście, zarówno w życiu, jak i w zakładach bukmacherskich szczęście lepiej mieć, niż go nie mieć. Bez niego trudno o sukces. Opierając się jednak na dłuższą metę wyłącznie na szczęśliwym trafie, nie zostaniemy skutecznymi typerami. Pomogą nam w tym chłodna, rzeczowa analiza, refleks oraz zimna krew.
   
 • Sympatie na bok - kluczowa zasada w zakładach bukmacherskich. W zakładach na żywo istotna nawet bardziej, niż w tych przedmeczowych. Niedoświadczeni typerzy mylą często wygrywanie na zakładach z kibicowaniem ukochanej drużynie i stawiają ostatnie pieniądze na jej przełamanie, pomimo braku racjonalnych ku temu przesłanek. Ogromny błąd, nie tędy droga. Musimy nauczyć się oddzielać emocje i kibicowanie, od chłodnej i rzeczowej oceny sytuacji. Swoją ukochaną drużynę wspierajmy z całych sił w wolnym czasie. Natomiast zakładami bukmacherskimi zajmujemy się po to, by wygrywać. Tylko i wyłącznie. Freebet bonus - sprawdź.
   
 • Szybkość reakcji - generalnie w typowaniu na żywo chodzi o to, żeby przewidzieć dalszy przebieg gry, zanim spadną kursy. Nie jest to zadanie łatwe, aczkolwiek jak najbardziej wykonalne. Z czasem nauczycie się obserwować i analizować mecz wyłącznie pod kątem znalezienia cennego kursu (value).
   
 • Zimna krew - jeden z najtrudniejszych elementów live bettingu. No bo jak zachować chłodną głowę i podjąć racjonalną decyzję, kiedy tyle się dzieje na boisku? Jeśli tego nie potraficie, to obstawianie meczów na żywo nie jest dla Was. A przynajmniej nie teraz. Możecie za to spróbować typować “na sucho”, dla zabawy i monitorować swoje postępy.
   
 • Okres próbny - zanim zaczniecie zabawę na poważnie, spróbujcie przez pewien okres typować wyniki bez pieniędzy, potraktujcie to jak okres próbny. Przy okazji zapisujcie swoje postępy, tym sposobem po pewnym czasie przekonacie się, czy live betting to coś dla Was. Zaoszczędzicie dzięki temu nieco nerwów i pieniędzy.
   
 • Trzeźwość - wypicie kilku piw nie uczyni Was lepszymi typerami. Uwierzcie nam lub nie, lecz nie dla wszystkich jest to oczywiste. Obstawianie meczów, zwłaszcza na żywo po alkoholu to pewna droga do klęski, nie ma innej opcji. Potraktujcie zakłady bukmacherskie jak pracę, dzięki której możecie wygrać fajne pieniądze. Do pracy nie chodzicie przecież pijani, prawda?
Udostępnij:
FacebookTwitter

Napisz nowy komentarz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Restricted HTML

 • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy Bukmacherskie

Przedstawiamy Wam aktualne, wybrane bonusy bukmacherskie oferowane przez bukmacherów online. Aby dowiedzieć się więcej o bonusach, odwiedź nasz poradnik bonusowy.

Darmowe typy

Darmowe typy bukmacherskie

W tym miejscu znajdziecie zawsze darmowe typy bukmacherskie, starannie wyselekcjonowane przez współpracujących z nami profesjonalnych typerów.