Tutoriale bukmacherskie - poradnik bukmacherski

Rodzaje zakładów w bukmacherce

Udostępnij:
FacebookTwitter

W tym artykule, skierowanym głównie dla początkujących graczy dowiesz się jakie wyróżniamy rodzaje zakładów bukmacherskich. Postaramy się także ocenić z matematycznego punktu widzenia szanse trafności poszczególnych opcji zakładów i ryzyko ich zawierania. Gorąco zapraszamy do lektury.

Rodzaje zakładów w bukmacherce

Zakład singlowy - pojedyńczy.

Zakłady typu "Single" zwane inaczej "pojedyńczymi" uważane są powszechnie za najbezpieczniejszą formę typowania. Wynika to z faktu, że nasze szansę na zwycięstwo wahają się w przedziale od 33–50 %, w zależności od tego ile rozstrzygnięć jest możliwych w danym spotkaniu. Jeżeli bukmacher w ofercie wystawił kursy na trzy możliwe wyniki np. 1 x 2 nasze szanse wynoszą odpowiednio 33,3 %. Z kolei w przypadku typów o dwóch możliwych rozstrzygnięciach końcowych (under/over, +1,5/-1,5) prawdopodobieństwo wynosi 50/50.

Zakłady pojedyńcze przeznaczone są dla graczy, którzy dysponują większym kapitałem. Ponadto jeżeli obstawiamy jeden typ zyskujemy nie tylko większe szanse na wygranie zakładu, ale również możemy poświęcić na analizę wybranego spotkania znacznie więcej czasu. Zakłady singlowe są popularne wśród typerów stawiających je w Internecie, gdyż od potencjalnej wygranej nie jest odbijany 12 % podatek, ponadto istnieje możliwość skontrowanie wybranego zakładu, jeżeli losy spotkania nie układają się po naszej myśli.

Double&Treble

Double - Ten typ zakładów zawierany jest na dwie selekcje w dwóch różnych wydarzeniach. Aby zakład został wygrany, obie selekcje muszą okazać się trafione. Niestety szanse na trafienie "double" są znacznie mniejsze niż w przypadku grania tzw. zakładów pojedyńczych.

Treble -  to nic innego jak zakład z 3 selekcjami w 3 różnych wydarzeniach. Wszystkie zdarzenia na kuponie typu Trebel muszą być trafione, aby kupon został wygrany. Szanse na trafienie tego typu zakładów są proporcjonalnie mniejsze niż Singli i Dubli.

Zakłady Akumulowane

Akumulatory to inaczej zakład wielokrotny złożony z co najmniej dwóch zdarzeń. Niektórzy bukmacherzy mają ustalone progi na maksymalną liczbę zakładów w akumulatorach, ale przeważnie ilość meczy na kuponie nie podlega ograniczeniom, chyba, że regulamin zawierania zakładów danej firmy stanowi inaczej. W skład akumulatora mogą wchodzić zakłady standardowe (wygra/przegra) i inne rodzaje zakładów (poniżej/powyżej, remis nie ma zakładu.

Jeżeli jedno z wybranych przez nas na kuponie wielokrotnym zdarzeń nie może być "kombinowane" podczas dodawania go na kupon, pojawi się informujący nas o tym komunikat. Wygrane w zakładach akumulowanych  są przeważnie znacznie wyższe od singli i zakładów systemowych, co wynika z faktu przemnożenia przez siebie kilku/kilkunastu kursów i stawki za jaką stawiamy nasz kupon. Akumulatory bardzo trudno trafić.

Zakład blokowy

Zakład blokowy to bliźniaczy odpowiednik zakładu systemowego. Dlaczego? Oba rodzaje zakładów umożliwiają budowanie kuponów z wielu meczy, niejako dodatkowo dając możliwość odniesienia wygranej nawet w przypadku gdy jedno lub więcej (w zależności od systemu blokowego) ze zdarzeń na kuponie okaże się niestety wytypowane niepoprawnie, stąd podobieństwa obu systemów gry.

Zarówno zakłady  blokowe jak i systemowe wymagają znajomości podstaw matematycznych i wiedzy bukmacherskiej w celu odpowiedniego rozpisania kuponu -> patrz System Fortuna. Wygrane w zakładach blokowych są wyższe niż w zakładach systemowych. Taka zależność wynika z budowy tego typu zakładów.

Zakład systemowy

Inna nazwa dla tego typu zakładów to popularne "rozpisy". Do tego rodzaju zakładów wybiera się kilka typów i tworzy ich kombinacje. Jeżeli wszystkie typy zostały trafione, wygrywamy wszystkie kombinacje i zgarniamy do kieszeni "pełną pulę". Rozpis może być również wygrany także przy popełnionych błędach. W takiej sytuacji wygrywają kombinacje, w których nie popełniono błędów. Wygrane w tego typu zakładach są niestety znacznie niższe niż w przypadku akumulatorów.

Zakłady "na żywo"

Zwane inaczej zakładami "live" lub "livebettingiem" są dziś opcją najpopularniejszą wśród graczy. Wynika to z faktu, że obstawienie danego zdarzenia "na żywo" powoduje chęć śledzenia wyniku, a czasem idzie nawet w parze z oglądaniem transmisji postawionego zakładu. Zakłady "na żywo" są stawiane w trakcie trwania zdarzenia i można je łączyć z zakładami, które nie są dostępne na żywo. Tego typu zakłady wymagają wieloletniego doświadczenia, bardzo wysokich umiejętności, a przede wszystkim podejmowania szybkich decyzji przez strony gracza.

 

Udostępnij:
FacebookTwitter

Komentarze

Avatar

neurontine side effect relief

Avatar

Prednisone

Avatar

Lasix

Avatar

walmart priligy

Avatar

plaquenil for corona

Avatar

azithromycin zithromax price

Napisz nowy komentarz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy Bukmacherskie

Przedstawiamy Wam aktualne, wybrane bonusy bukmacherskie oferowane przez bukmacherów online. Aby dowiedzieć się więcej o bonusach, odwiedź nasz poradnik bonusowy.

Darmowe typy

Darmowe typy bukmacherskie

W tym miejscu znajdziecie zawsze darmowe typy bukmacherskie, starannie wyselekcjonowane przez współpracujących z nami profesjonalnych typerów.

Aktualne darmowe typy
SINGLE
Stawka: 3/10
piłka nożna Olympique Marsylia - Paris Saint-Germain
Rodzaj typu: BTTS | Kurs: 1.60 3/5