Tutoriale bukmacherskie - poradnik bukmacherski

Naziemny, czy internetowy? Jakiego bukmachera wybrać?

Udostępnij:
FacebookTwitter

Wielu typerów zadaje sobie pytanie: który bukmacher jest lepszy? Naziemny, czy internetowy? Który stwarza większe możliwości? Gdzie lepiej obstawiać zakłady na wydarzenia sportowe? W punkcie stacjonarnym, czy online? Który oferuje lepsze kursy? Jeśli Wy również zastanawiacie się nad podobnymi kwestiami, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł. Wybór odpowiedniej firmy bukmacherskiej powinien być nieco łatwiejszy.

Jakiego bukmachera wybrać

Jakiego bukmachera wybrać?

Jeszcze nie tak dawno, bo w latach 90 - tych poprzedniego stulecia, typerzy zmuszeni byli do obstawiania zakładów na wydarzenia sportowe w specjalnie do tego przystosowanych punktach. Wraz z rozwojem technologii informatycznej i rozpowszechnieniem się hazardu w sieci, obserwujemy ciągły odpływ klientów z punktów naziemnych do bukmacherów internetowych. W tym artykule postaramy się pokrótce wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje. 

Zdecydowana większość typerów rozpoczęła przygodę z zakładami sportowymi w ten sam sposób - przypadkiem trafiając do punktu bukmachera naziemnego (np. z kolegami po szkole). Bardzo rzadko zdarzało się, aby pierwszy świadomie postawiony zakład był zakładem online. Dlaczego? To proste - żeby postawić zakład online trzeba wybrać bukmachera, założyć konto, zrobić przelew, itd. Do bukmachera naziemnego po prostu wchodzimy prosto z ulicy i po kilku minutach, bez zbędnych formalności, wychodzimy zadowoleni z kuponem w kieszeni. Jak to jednak w życiu bywa - najłatwiej rzadko oznacza najlepiej. Nie zaskoczymy Was chyba jeśli powiemy, że obstawiając regularnie u bukmachera naziemnego tracicie nie tylko czas, ale i pieniądze. Firmy bukmacherskie oferujące zakłady online mają bowiem miażdżącą przewagę nad tymi stacjonarnymi.

10 powodów dla których warto wybrać bukmachera internetowego

1. Zauważalnie wyższe kursy - niezaprzeczalny i niepodważalny atut. W związku z tym, że bukmacherzy internetowi nie mają konieczności utrzymywania lokali w centrach miast, ani opłacania armii pracowników, mogą sobie pozwolić na oferowanie typerom znacznie wyższych kursów. Takie rozwiązanie w oczywisty sposób prowadzi do tego, że nasza potencjalna wygrana na kuponie z tymi samymi zdarzeniami będzie wyższa.

2. Wyraźnie niższa marża bukmacherska - wiąże się bezpośrednio z wystawianiem przez oddsmakerów (pracowników firm bukmacherskich) kursów na określone zdarzenia sportowe. W przypadku firm internetowych marże są na znacznie niższym poziomie, niż u tradycyjnych bukmacherów, co w efekcie skutkuje lepszym kursem dla klienta.

3. Brak podatku - serwery bukmacherów internetowych mają swoje siedziby w tzw. „rajach podatkowych”, gdzie od wygranych nie jest pobierany podatek. W praktyce oznacza to, że klienci nie muszą oddawać państwu % od wygranej. Obecnie w Polsce obowiązuje zwiększona stawka podatkowa 12%, co ma istotny wpływ na utratę klientów przez bukmacherów naziemnych.

4. Oferta - oferta na zakłady u bukmacherów naziemnych ma się nijak do tej proponowanej przez firmy oferujące zakłady online. Liczba dyscyplin, lig, rozgrywek oraz rodzajów zakładów na każde wydarzenie to kolejna zaleta zakładów w sieci.

5. Bonusy i promocje - bukmacherzy online bardzo często w ramach wszelkiego rodzaju akcji reklamowych, mających na celu przyciągnięcie jak największej liczby klientów, oferują różnego rodzaju profity przy wpłacaniu środków na konto (ale nie tylko). Są to m. in. bonus 100% od pierwszego depozytu oraz tzw. zakład bez ryzyka.

6. Zakłady na żywo - grając w internecie można typować mecz, który już się zaczął, a także oglądać go na żywo dzięki livestreamowi. Takiej możliwości nie daje nam bukmacher naziemny.

7. Wygoda i dostępność - w przeciwieństwie do bukmachera stacjonarnego, zakłady zawierane są w zaciszu naszego domu, nie musimy ruszać się z wygodnego fotela. Zakład możemy postawić przez całą dobę, zarówno z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, jak i w ostatniej chwili.

8. Statystyki - sieć daje nam nieprzebrane możliwości dostępu do statystyk, analiz, zapowiedzi, wyników i innych materiałów dotyczących spotkań.

9. Dodatki - oprócz zakładów sportowych bukmacherzy internetowi oferują również kasyno, poker oraz giełdę zakładów.

10. Możliwość stosowania różnych wariantów gry - internet jest idealnym miejscem do zastosowania różnych strategii gry. Ma to szczególne znaczenie dla graczy zawodowych, grających za duże kwoty. Przykładem jest zagranie zwykłej „kontry”, gdy został nam ostatni mecz na kuponie. W przypadku bukmachera naziemnego, ta możliwość mogłaby zostać ograniczona, ponieważ punkty czynne są w określonych godzinach.

Udostępnij:
FacebookTwitter

Komentarze

Napisz nowy komentarz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy Bukmacherskie

Przedstawiamy Wam aktualne, wybrane bonusy bukmacherskie oferowane przez bukmacherów online. Aby dowiedzieć się więcej o bonusach, odwiedź nasz poradnik bonusowy.

Darmowe typy

Darmowe typy bukmacherskie

W tym miejscu znajdziecie zawsze darmowe typy bukmacherskie, starannie wyselekcjonowane przez współpracujących z nami profesjonalnych typerów.