Tutoriale bukmacherskie - poradnik bukmacherski

Jak skutecznie obstawiać żużel?

Udostępnij:
FacebookTwitter

Wielu z Was na pewno nie tylko emocjonuje się speedwayem, ale także obstawia wyniki imprez. Żużel ma to do siebie, że bardzo łatwo się w nim zakochać, kto raz połknie bakcyla, niełatwo będzie mu się wyrwać. Każdej wiosny więc kibice ruszają nie tylko na stadiony, ale również do punktów bukmacherskich, by spróbować przekuć swoją wiedzę czy przewidywania na złoto.  Nie jest to jednak wcale tak proste i oczywiste jak może się wydawać.  Poniżej postaram się opisać ważne informacje, które mogą Wam pomóc w jak najskuteczniejszym typowaniu. A czynników od których zależny jest wynik danego zawodnika czy drużyny jest mnóstwo.

Typowanie żużla

Na co zwarać uwagę przy typowaniu żużla?

Kiedyś żużel był nieco prostszy do typowania i zazwyczaj wygrywał gospodarz, niewiadomą była jedynie wielkość zwycięstwa. Od kilku lat widać zmiany i każdy może wygrać z każdym. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Przede wszystkim w zdecydowanej większości zawodów wymagana jest obecność komisarza toru, osoby czuwającej na stanem toru. Mówiąc krótko tor ma być równy, bezpieczny dla wszystkich. Tym samym gospodarze stracili spory handicap. Kolejnym powodem jest coraz lepszy dostęp nawet teoretycznie słabszych zawodników do coraz lepszych tunerów. Światowa czołówka nie odbiega już sprzętowo w sposób tak znaczący jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Następna rzecz determinująca ewentualne powodzenie to kontuzje, nieunikniony niestety element czarnego sportu. W speedwayu pojawiają się coraz większe pieniądze, co za tym idzie coraz większa presja. Topowi zawodnicy startują w kilku ligach jednocześnie, wraz z tym wzrasta ryzyko urazu. Na porządku dziennym są starty z nie do końca zaleczoną drobną kontuzją. Musimy być czujni.

Jedną z podstawowych zasad jest znalezienie odpowiedniej firmy bukmacherskiej, w której nie tylko mamy sporo różnego rodzaju zakładów, ale przede wszystkim najwyższe kursy na zwycięstwo naszego faworyta. Sezon jest krótki i trwa od kwietnia do października, ale dzięki temu codziennie mamy inną ligę lub zawody indywidualne, więc szukajmy buka, który każdego dnia będzie wystawiać ofertę na speedway. Zdarza się, że oddsmakerzy odpowiedzialni za wystawianie kursów mylą się i jeśli to wykorzystamy mamy szansę na zarobek. Jesteś pewny, że jedna z drużyn jest bardzo mocna i jest w stanie rozgromić przeciwnika? Masz informację o możliwej słabszej formie danego zawodnika? Stawiaj na zwycięstwo z handicapem po wyższym kursie! Wielu bukmacherów chce nas przechytrzyć i stosuje pewne triki, na które nie wszyscy zwracają uwagę. Przede wszystkim chodzi o ilość punktów jednego zawodnika w meczu. Niektórzy wystawiają linię np. 9,5 punktów w całym meczu, inni dają tą samą linię na pierwszych 5 biegów, a jeszcze inni tylko na 4 starty. Należy dobrze wczytać się w ofertę aby nie postawić na typ którego nie chcieliśmy. Innym wyjściem jest gra H2H. Jeśli znamy wartość jakiegoś zawodnika to sprawdźmy czy inny bukmacher nie dał go w parze ze znacznie słabszym przeciwnikiem. Kolejną ważną sprawą jest abyśmy sprawdzali czy zostanie nam rozliczony typ gdy dany zawodnik pojedzie w jednym biegu. Niektóre firmy anulują nam zakład, a inne rozliczą nawet gdy w drugim wyścigu doznał on kontuzji lub jest w słabszej dyspozycji, co zdarza się niezwykle często. Bonus - zobacz.
   
Zawsze przed wytypowaniem meczu lub turnieju należy sprawdzić aktualne informacje w Internecie. Bywa to o tyle cenne, iż na kilka godzin przed zawodami możemy dowiedzieć się czy któryś z żużlowców nie wypadł ze składu, czy po męczącym turnieju SGP nie doznał kontuzji lub czy po prostu jest chory. Warto pamiętać, że zawodnik po kontuzji może potrzebować więcej czasu na regenerację i powrót do pełnej dyspozycji.

Zawodnicy często przemierzają setki kilometrów busem w drodze na zawody, dystans jaki muszą przebyć niejednokrotnie ma wpływ na ich postawę.  Lepiej dowiedzieć się także, czy interesujący nas rider jeździł już na danym torze. Jest to jedna z istotniejszych wiadomości, ponieważ choć tory żużlowe wydają się na pierwszy rzut oka identyczne, ich trajektoria, długość a także nawierzchnia powodują, że różnią się one diametralnie. Praktycznie każdy zawodnik ma kilka swoich torów ulubionych jak również takich, na których od zawsze kompletnie sobie nie radzi.

Jeśli jesteście fanami żużla i macie swoich idoli warto obserwować ich profile na Facebook, Twitter lub Instagram gdzie niejednokrotnie można przeczytać o tym gdzie byli w ostatnim czasie, jakie wyniki osiągali, czy pojadą w najbliższym spotkaniu, czy nie doznali kontuzji lub czy ich sprzęt nie został skasowany. Właśnie. Sprzęt. Zawodnik żeby zdobyć punkty musi dojechać do mety. Motocykle żużlowe to tylko maszyny i jako takie mają to do siebie, że się psują.  Muszą być zatem od czasu do czasu serwisowane.  Należy zwrócić uwagę, czy dany zawodnik nie jest w danym czasie zbyt bardzo obciążony startami. Jak wiemy żużlowcy zarabiają pieniądze na torze z każdym kolejnym przejechanym biegiem. Najlepsi w pełni sezonu startują w nawet pięciu imprezach tygodniowo, często w odległych miejscach Europy. Zdarza się wtedy że, brakuje czasu na oddanie sprzętu do tunera, który zajmie się jego regeneracją. Oczywiście, im lepszy (czyt. bogatszy) zawodnik, tym większą flotą motorów dysponuje. Niemniej obłożenie zawodami jest z pewnością czymś na co należy zwrócić uwagę.
  
Czy pogoda ma wpływ? Oczywiście, deszcz to zmora każdego sezonu żużlowego. Jeszcze nie było roku aby jakiś mecz nie został odwołany, przerwany czy przełożony. Niestety tory na całym świecie są odkryte i z warunkami atmosferycznymi trzeba się zawsze liczyć. Ostatnio wprowadzono do regulaminu w Polsce zapis o możliwości odwołania meczu z powodu niekorzystnych prognoz. Jednakże jeśli pogoda przez dłuższy czas utrzymuje się na jednym, dobrym poziomie tzn. nie ma deszczu, gospodarze mogą mieć niewielki handicap własnego toru, zwłaszcza w początkowej fazie meczu. Zawodnicy w ciągu tygodnia wyjeżdżają na tor i trenują więc są spasowani, znają ścieżki, które umożliwiają jego szybsze pokonywanie. Jednak gdy w dzień zawodów lub wcześniej spadnie sporo deszczu, z przygotowań będą nici i goście mają takie same szanse na zgranie motorów z nawierzchnią.
  
Podsumowując. Mimo tego, że jedni zawodnicy mają bardziej uznaną markę niż inni, czy wydawałoby się są aktualnie w lepszej formie, obstawiając żużel musimy skupić się na wielu innych aspektach, nawet tych niezależnych od człowieka, jak pogoda czy defekty. Dlatego obserwujmy, analizujmy i wybierajmy tylko sprawdzone i dobre typy.

Udostępnij:
FacebookTwitter

Napisz nowy komentarz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy Bukmacherskie

Przedstawiamy Wam aktualne, wybrane bonusy bukmacherskie oferowane przez bukmacherów online. Aby dowiedzieć się więcej o bonusach, odwiedź nasz poradnik bonusowy.

Darmowe typy

Darmowe typy bukmacherskie

W tym miejscu znajdziecie zawsze darmowe typy bukmacherskie, starannie wyselekcjonowane przez współpracujących z nami profesjonalnych typerów.