Tutoriale bukmacherskie - poradnik bukmacherski

Rzut młotem - poradnik typera

Udostępnij:
FacebookTwitter

Rzut młotem zrodził się już w czasach antycznych, ale przyznać trzeba, że konkurencja różniła się nieco od tej, którą znamy dzisiaj. Dawniej rzut poprzedzony był biegiem, inaczej wyglądał również sam młot, który był metalową kulą z drewnianym uchwytem. W 1887 roku ujednolicono zasady, młot przymocowano do stalowej linki zakończonej uchwytem, a jego wagę ustalono na 4 kg dla kobiet i 7,26 kg dla mężczyzn.

Zakłady na rzut młotem

Zakłady bukmacherskie na rzut młotem

Z całą pewnością kłamstwem byłoby stwierdzenie, że rzut młotem jest tą konkurencją, na którą firmy bukmacherskie kładą największy nacisk. Jednak w trakcie najbardziej medialnych imprez o największym prestiżu swoje kursy wystawia większość firm bukmacherskich. Zatem w trakcie Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata oraz Europy, a także podczas licznych Mityngów Lekkoatletycznych typerzy szukający zakładów na rzut młotem nie powinni być zawiedzeni. Firmy bukmacherskie wystawiają zazwyczaj swoje kursy na kilku rynkach.

 • Zakład Zwycięzca - zadaniem typerów jest wskazanie młociarza, który ukończy zawody na najwyższym stopniu podium. Zadanie wydaje się proste, ale typując zdecydowanych faworytów nie odnajdziemy cennych kursów. Dlatego warto przejrzeć bukmacherską ofertę nieco uważniej i spróbować odnaleźć zawodnika będącego w dobrej formie, ale niewymienianego w gronie faworytów.
   
 • Zakład Top 3 - opcja nieco łatwiejsza, ale i kursy niższe. Raz jeszcze, bazując na naszych informacjach warto odszukać młociarzy sklasyfikowanych nieco niżej, co do których mamy dobre przeczucie. Zakład polecany typerom nieco bardziej doświadczonym, albowiem niezbędna będzie tutaj wiedza na temat dyscypliny.
   
 • Zakład H2H - niektóre firmy bukmacherskie wystawiają również zakłady, gdzie z dwójki sparowanych ze sobą młociarzy typer musi wybrać tego, który zawody ukończy na wyższej pozycji.

Jak skutecznie typować rzut młotem?

 • Wiedza o zawodnikach jest absolutnie konieczna do zawarcia zwycięskiego zakładu na rzut młotem. Bez tego ani rusz. Jeśli zatem nie jesteście ekspertami w tej dziedzinie, to przed wizytą na stronie bukmachera spróbujcie zdobyć tak wiele informacji, jak tylko dacie radę. Internet pełen jest wyników, statystyk i transmisji, a zatem nie powinno stanowić to najmniejszego problemu. Również wszystkie portale społecznościowe mogą nam dostarczyć pewnych wiadomości o zawodnikach, o ich formie i sposobie przygotowań. Obserwujmy zatem konta sportowców na Twitterze, Facebooku i Instagramie. Zakłady na futsal - poradnik typera. 
   
 • Obecna forma - wielu mniej doświadczonych typerów sugeruje się wyłącznie wynikami i statystykami sprzed lat. Ogromny błąd. Jasne, że warto je prześledzić, natomiast to, co ważne to tu i teraz. No bo co z tego, że zawodnik X zdobył kilkanaście medali przed paroma laty, skoro od zeszłego sezonu jego forma jest mizerna? Zwracajmy na to uwagę.
   
 • Ranga zawodów - nic lepiej nie wpływa na motywację sportowców, niż wysoki prestiż imprezy. Pula nagród jest wtedy większa niż zazwyczaj, a transmisja do wielu krajów świata dodatkowo mobilizuje zawodników. Możemy się spodziewać, że do tych najważniejszych imprez czołowi młociarze będą przygotowani w optymalny sposób, zatem nie liczmy na wysyp niespodzianek. Aczkolwiek i te się zdarzają.
   
 • Faza sezonu - lekkoatleci mają to do siebie, że rzadko są w topowej dyspozycji od pierwszych zawodów w sezonie, jest to poniekąd związane z kalendarzem imprez, który nie przewiduje najważniejszych zawodów u progu sezonu. Wtedy właśnie szukajmy wyższych kursów oraz czarnych koni.
   
 • Nie obawiajmy się wysokich kursów - umówmy się, że rzut młotem nie jest najpopularniejszą dyscypliną w bukmacherskiej ofercie. Co za tym idzie, kursy wystawiane przez firmy oferujące zakłady online nijak mają się niekiedy do aktualnej formy zawodników. Dlatego bądźmy czujni, a wcześniej czy później, dzięki posiadanej wiedzy odnajdziemy zakład godny naszej uwagi.

Najlepsi bukmacherzy online. 

Udostępnij:
FacebookTwitter

Napisz nowy komentarz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Restricted HTML

 • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy Bukmacherskie

Przedstawiamy Wam aktualne, wybrane bonusy bukmacherskie oferowane przez bukmacherów online. Aby dowiedzieć się więcej o bonusach, odwiedź nasz poradnik bonusowy.

Darmowe typy

Darmowe typy bukmacherskie

W tym miejscu znajdziecie zawsze darmowe typy bukmacherskie, starannie wyselekcjonowane przez współpracujących z nami profesjonalnych typerów.