Tutoriale bukmacherskie - poradnik bukmacherski

Judo - poradnik typera

Udostępnij:
FacebookTwitter

Judo to sport walki o rodowodzie japońskim. Techniki judo opierają się na tych z ju - jitsu, wykorzystywanych przez samurajów w sztuce wojennej.

Zakłady na judo

Wprowadzenie

Judo to sport walki o rodowodzie japońskim. Techniki judo opierają się na tych z ju - jitsu, wykorzystywanych przez samurajów w sztuce wojennej. Jigoro Kano, uznawany za prekursora judo wyeliminował niebezpieczne elementy ju - jitsu i w 1882 roku przedstawił światu nową sztukę walki wręcz. Tym co odróżnia judo od bijatyki jest dbałość o moralne aspekty doskonalenia się w sztuce walki. Spowiedź typera - czytaj. 

Szacuje się, że w Japonii tajniki judo opanowało ponad 90% mężczyzn. Nic dziwnego zatem, że gdy w 1964 roku Igrzyska Olimpijskie odbywały się w Tokio i gospodarze mieli prawo wytypować jedną dyscyplinę, która powinna zostać dodana do kalendarza igrzysk, wybór padł na judo. Wiąże się z tym zresztą ciekawa historia, albowiem wielki faworyt gospodarzy, bożyszcze całej Japonii, Akio Kaminaga, po porażce w finale i zdobyciu “zaledwie” srebrnego medalu próbował popełnić harakiri.

Zakłady bukmacherskie na judo

Dyscyplina ciągle się rozwija i kwestią czasu było, kiedy firmy bukmacherskie wejdą również w ten rynek. Kłamstwem co prawda byłoby stwierdzenie, że zakłady na judo dominują w bukmacherskiej ofercie, aczkolwiek w trakcie większych imprez nie powinniśmy być zawiedzeni. Na potrzeby tego poradnika udało nam się porozmawiać z doświadczonym typerem, specjalizującym się w sportach walki, w szczególności w judo właśnie. Udzielił nam on kilku świetnych rad, którymi postanowiliśmy się z Wami podzielić.

Najważniejsze zawody to, rzecz jasna, Igrzyska Olimpijskie oraz Mistrzostwa Świata i Europy i to właśnie wtedy bukmacherzy wystawiają zazwyczaj kursy na judo.

 • Zakład Pojedynek - ulubiony zakład graczy typujących judo, wyzwala on również największe emocje. Z dwójki zawodników biorących udział w walce musimy wybrać tego, który naszym zdaniem zwycięży. Zawarcie tego zakładu musi zostać poprzedzone dokładną analizą formy i szans poszczególnych judoków.
   
 • Zakład Zwycięzca - gracz proszony jest o poprawne wytypowanie judoki, który stanie na najwyższym stopniu podium. Jest to zadanie o tyle trudne, że jak w każdym sporcie walki zwycięstwo jest składową wielu czynników i aby zdobyć złoty medal trzeba przebrnąć całą turniejową drabinkę niepokonanym. Zakład polecany doświadczonym typerom, których wiedza na temat aktualnej dyspozycji zawodników jest więcej niż przeciętna.
   
 • Zakład Top 3 - aby zakład był rozliczony jako wygrany, typer musi poprawnie przewidzieć, czy dany zawodnik ukończy turniej w czołowej trójce, nieważne na której pozycji. Opcja pozostawiająca graczom pewien margines błędu, niestety kosztem gorszego kursu. Chyba, że dzięki wiedzy i doświadczeniu, wynajdziemy w bukmacherskiej ofercie zawodnika niżej notowanego, który naszym zdaniem może sprawić niespodziankę.

Na co zwrócić uwagę przy typowaniu judo?

 • Wiedza o zawodnikach - kwestia absolutnie kluczowa. Im więcej pojedynków zobaczymy, im więcej artykułów przeczytamy, tym większa będzie szansa na zawarcie zwycięskiego zakładu. Istotna będzie każda, nawet najmniejsza informacja, którą uda nam się zdobyć. A zatem sposób przygotowań zawodnika, która impreza jest dla niego priorytetowa w danym sezonie oraz sytuacja rodzinna mogą później rzutować na osiągane przez niego wyniki. Skąd czerpać wiedzę? Oczywiście branżowe portale i artykuły powiedzą nam wiele na temat formy zawodników, ale sporo informacji znajdziemy również na portalach społecznościowych. Facebook, Twitter i Instagram to prawdziwe kopalnie wiedzy na temat sportowców, żal z nich nie skorzystać.
   
 • Historia pojedynków H2H - przed postawieniem zakładu koniecznie sprawdźmy, jak wyglądały poprzednie pojedynki interesujących nas judoków. Zdarza się bowiem, że niżej notowany zawodnik kompletnie nie leży zdecydowanemu faworytowi i widać to już było w ich poprzednich walkach. Taka wiedza pomoże nam znaleźć wartościowy kurs.
   
 • Kondycja fizyczna i psychiczna - sukces w judo możliwy jest wyłącznie dzięki znakomitej formie fizycznej i pełnej harmonii ducha. Jeśli któryś z tych elementów zawiedzie, szanse zawodnika na końcowy sukces drastycznie maleją. Poza formą i sposobem przygotowań, spróbujmy się dowiedzieć czy zawodnik nie ma jakiś kłopotów rodzinnych, które mogą wpływać na jego dyspozycję.
   
 • Ranga zawodów - niespodzianek szukajmy w zawodach mniej prestiżowych, o mniejszym rozgłosie medialnym i skromniejszej puli nagród. Do tych najważniejszych zawodnicy światowej czołówki są zazwyczaj znakomicie przygotowani i starają się potwierdzić swoją dominację.
   
 • Unikajmy obstawiania zbyt wielu walk - błąd bardzo często popełniany przez niedoświadczonych typerów. Trudno poprawnie przewidzieć przebieg kilkunastu pojedynków dziennie, a wręcz niemożliwym jest przygotowanie analizy. Dlatego skupmy się na jednym, góra dwóch pojedynkach w ciągu dnia i postarajmy się do nich jak najlepiej przygotować.
Udostępnij:
FacebookTwitter

Napisz nowy komentarz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Restricted HTML

 • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy Bukmacherskie

Przedstawiamy Wam aktualne, wybrane bonusy bukmacherskie oferowane przez bukmacherów online. Aby dowiedzieć się więcej o bonusach, odwiedź nasz poradnik bonusowy.

Darmowe typy

Darmowe typy bukmacherskie

W tym miejscu znajdziecie zawsze darmowe typy bukmacherskie, starannie wyselekcjonowane przez współpracujących z nami profesjonalnych typerów.

Aktualne darmowe typy
SINGLE
Stawka: 3/10
piłka nożna La Liga sezon 2020/2021
Rodzaj typu: Barcelona poza Top 2 | Kurs: 3.30 23/10