Tutoriale bukmacherskie - poradnik bukmacherski

Jak skutecznie typować darta?

Udostępnij:
FacebookTwitter

Pomimo tego, że dart nie jest postrzegany jako najbardziej medialny czy spektakularny sport na świecie, posiada on liczne grono zagorzałych fanów. Szczególną popularnością cieszy się na Wyspach Brytyjskich, w Stanach Zjednoczonych oraz Skandynawii. Przez długi czas traktowany był jako rozrywka barowa, od pewnego czasu zauważamy jednak ciągłą profesjonalizację rozgrywek. Nie mogło tu ujść uwadze bukmacherów, którzy coraz chętniej uwzględniają go w swojej ofercie. Czym kierować się obstawiając darta? Na co zwrócić szczególną uwagę? Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź, poniżej postaramy się jednak udzielić Wam kilku wskazówek, które uczynią zawarcie zakładu nieco łatwiejszym.

Zakłady na dart

Zdobądź jak najwięcej informacji o zawodnikach

Dart to sport jak każdy inny. Jeśli chcemy obstawiać mecze z sukcesami musimy na bieżąco obserwować nawet te mniej prestiżowe turnieje. Oczywiście, statystyki, tabele będą nam pomocne. Dobrze byłoby jednak wiedzieć, gdzie i z jakim skutkiem występowali ostatnio interesujący nas gracze,w jakiej są formie fizycznej i (a może przede wszystkim) mentalnej. Dart to bowiem sport specyficzny. Nie wymaga może wielkiej sprawności czy nadprzyrodzonej siły, jednak nastawienie psychiczne oraz pewność siebie odgrywa kluczową rolę. Nic tak bowiem  nie buduje morale gracza jak stabilna, wysoka forma i dobre występy w poprzednich zawodach. Uwzględniając to, zwróćmy jednak uwagę na rangę turnieju. Często zdarzają się bowiem, że zawodnicy mający kłopot z przeniesieniem dobrych występów w kameralnych zawodach na większe areny. Publiczność, telewizja oraz większe zainteresowanie mogą niektórym pętać nogi (bądź w tym przypadku ręce). Generalnie gracze światowej czołówki nie odbiegają tak bardzo umiejętnościami jeden od drugiego.  Dlatego dyspozycja dnia czy obycie na większych turniejach może mieć niejednokrotnie decydujące znaczenie. Nie lekceważmy tego. Aktualne bonusy okolicznościowe. 

Równie istotny jest również sposób wejścia w mecz danego zawodnika. Istnieje bowiem kilka typów graczy. Jedni robią to bardzo powoli, przegrywają nieraz pierwszego seta i dopiero wtedy odnajdują w sobie ducha walki (wspomnimy o tym później przy okazji obstawiania zakładów live). U innych skupienie i forma od początku są na wysokim poziomie, nie miewają momentów przestoju. Kolejny profil zawodnika to taki, który przez większą część meczu wydaje się być w znakomitej dyspozycji, by w kluczowym momencie stracić pewność siebie. Tacy gracze mają często kłopot z rozgrywaniem końcówek kolejnych setów. By jednak o tym wiedzieć i przekuć naszą wiedzę w sukces musimy regularnie obserwować rozgrywki i danych zawodników w konkretnych sytuacjach. Z pewnością pomocne będą nam wszelkie media społecznościowe. Twitter, Facebook czy Instagram to kopalnia wiedzy o formie zawodnika, o ich planach sportowych, ale również o sytuacji rodzinnej, co niejednokrotnie ma przełożenie na obecną dyspozycję.

Znajomość formuły rozgrywania turnieju

Kolejnym detalem mogącym zwiększyć nasze szanse na powodzenie jest przeanalizowanie formuły interesującego nas turnieju. Przede wszystkim prestiż i ranga danego wydarzenia. Tak jak wspominaliśmy wcześniej jest grupa zawodników mających  kłopoty  z przeniesieniem dobrej formy z mało znaczącego turnieju na ten mocniej obsadzony, rozgrywany przy większej publiczności bądź transmitowany na żywo w telewizji. Działa to jednak również w druga stronę. Mocniejsi zawodnicy są nieraz zobligowani, chociażby przez kontrakty sponsorskie, do występu w turnieju o mniejszym prestiżu, nie przynoszącym wielu punktów do rankingu. Ich koncentracja i zaangażowanie nie zawsze jednak będą wtedy na najwyższym poziomie, co stwarza dla nas szansę na złapanie całkiem przyzwoitego kursu na gracza teoretycznie słabszego. Bądźmy zatem czujni, analizujmy i wyciągajmy wnioski.

Co do samego turnieju warto zaznajomić się również z zasadami obowiązującymi w kolejnych pojedynkach. Podobnie jak chociażby w tenisie czy snookerze, im dłuższa formuła rozgrywania meczu tym łatwiej będzie faworytowi, nawet po chwilowym załamaniu, potwierdzić swoją dominację. Krótsze mecze to okazja dla underdoga na chwilowy wyskok i zgarnięcie pełnej puli. Miejmy to na uwadze.

Następnym czynnikiem jest losowanie, układ drabinki turnieju. Na pierwszy rzut oka wydaje się to błahe i nieistotne, ponieważ styl gry jednego zawodnika nie powinien rzutować na postawę drugiego. A jednak. Jak w każdym sporcie indywidualnym gracze mają jakąś przeszłość, historię odbytych potyczek. Każdemu zawodnikowi dany przeciwnik kojarzy się dobrze lub źle. Niekorzystny bilans H2H niejednokrotnie deprymuje lepszego wydawałoby się gracza, powoduje u niego drżenie rąk. Jest to trudne do wytłumaczenia, ale tak jest i z pewnością musimy na to zwrócić uwagę.

Czy warto obstawiać zakłady live?

Jak każdy inny sport darta jak najbardziej możemy obstawiać również w zakładach live. Jednak tempo rozgrywki wymaga od nas zdecydowanej reakcji i sporego refleksu. Wydarzenia na tablicy zmieniają się nieraz w ciągu kilkunastu sekund, wymaga to niesamowitej koncentracji nie tylko od graczy z rzutką w ręku, ale również graczy toczących równolegle swój własny pojedynek, czyli nas. Nie ma takiego momentu w trakcie meczu, w którym możemy się zrelaksować i przyjąć coś jako pewnik.

Niejednokrotnie rozstrzygnięty wydawałoby się pojedynek stawał na głowie w trakcie trzech rzutów po przerwie na reklamy, maksymalne skupienie i trzeźwa analiza jest tu zatem warunkiem koniecznym. I pamiętajmy po raz kolejny. Istnieją gracze powoli wchodzący w pojedynek, łapiący koncentrację w decydujących fragmentach seta. Są jednak i tacy, których paraliżują końcówki grane na styku i często pewna ręka zawodzi ich właśnie wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebna.

Podsumowanie

Myślę, że przybliżyliśmy Wam pokrótce sposoby na osiągnięcie sukcesu przy obstawianiu darta. Trzymajcie się tych zasad, śledźcie na bieżąco sytuację w aktualnie rozgrywanych turniejach, obserwujcie rankingi i profile społecznościowe zawodników no i przede wszystkim zachowujcie chłodną głowę i trzeźwy osąd sytuacji a nie powinno być źle. Powodzenia.

Udostępnij:
FacebookTwitter

Napisz nowy komentarz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy Bukmacherskie

Przedstawiamy Wam aktualne, wybrane bonusy bukmacherskie oferowane przez bukmacherów online. Aby dowiedzieć się więcej o bonusach, odwiedź nasz poradnik bonusowy.

Darmowe typy

Darmowe typy bukmacherskie

W tym miejscu znajdziecie zawsze darmowe typy bukmacherskie, starannie wyselekcjonowane przez współpracujących z nami profesjonalnych typerów.