Tutoriale bukmacherskie - poradnik bukmacherski

Jak skutecznie obstawiać siatkówkę?

Udostępnij:
FacebookTwitter

Zarówno w Europie, jak i na pozostałych kontynentach siatkówka jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych. Co za tym idzie jest również obecna w ofercie bukmacherskiej. Faktem, który ją wyróżnia spośród innych sportów jest to, że możemy obstawiać wyniki meczów praktycznie przez cały rok. Zarówno bowiem sezon jesienno- zimowy jak i wiosenno-letni przynoszą sporą liczbę rozgrywek. Toteż oferta jak i pole do popisu dla graczy bukmacherskich jest całkiem pokaźna. Korzystając z wieloletniego doświadczenia postaram się nieco przybliżyć tajniki obstawiania tej konkretnej dyscypliny, podpowiem na co warto zwrócić uwagę aby zwiększyć Wasze szanse na sukces.

Zakłady na siatkówkę

Na co należy zwrócić uwagę podczas obstawiania siatkówki?

Z pewnością warto wiedzieć jaka jest ranga danego zdarzenia. Otóż tym co wyróżnia siatkówkę spośród innych sportów  jest fakt, iż zdecydowanie priorytetowo traktuje się tutaj rozgrywki reprezentacyjne, co nie jest wcale tak oczywiste w innych grach zespołowych (chociażby piłce nożnej). Siatkarskie reprezentacje mają znacznie większą publikę niż rozgrywki klubowe, i mimo że to w klubach zawodnicy w głównej mierze zarabiają pieniądze, traktują reprezentowanie swojego kraju jako rzecz niezwykle prestiżową. Oczywiście ligi krajowe czy  Liga Mistrzów są również istotne, jednakże pierwszeństwo mają zazwyczaj Igrzyska Olimpijskie (co 4 lata), Mistrzostwa i Puchar Świata (także co 4 lata), a także coroczna Liga Światowa. Także pamiętajmy. Zwracamy uwagę na rangę meczu.

Warto również uzmysłowić sobie, że różne drużyny w zależności od własnych celów czy przedsezonowych założeń, różnie traktują spotkania w poszczególnych fazach sezonu. Generalnie nie poleca się  typowania pierwszych kolejek, ale to tyczy się wszystkich sportów drużynowych. Początek to zawsze wielka niewiadoma, nieraz naprędce zbudowane drużyny dopiero wtedy mają okazję razem potrenować czy wypracować pewne schematy, które nie do końca jeszcze muszą wyglądać perfekcyjnie. Końcówka sezonu natomiast często wygląda tak, że tylko część drużyn jest jeszcze w grze “o coś”. Kilka bowiem pogodziło się już ze spadkiem i zawodnicy grają jedynie o kontrakty w lepszych zespołach na następny sezon, kilka jest już pewnych awansu do fazy play-off, pozostałe natomiast grają o przysłowiową pietruszkę. Takich meczów lepiej unikać, przyjmijmy po prostu, że zawodnicy nie zawsze podchodzą do nich na pełnej koncentracji.

Aktualne bonusy powitalne.

Następnym istotnym czynnikiem determinującym wynik jest z pewnością miejsce rozgrywania meczu. I o ile nie powinno to nikogo dziwić w przypadku piłki nożnej (większe/ mniejsze boisko, dłuższa/ krótsza trawa) to jeśli chodzi o siatkówkę niejeden z Was pomyśleć może “O co chodzi?”  A jednak. Mimo, że samo boisko wygląda bardzo podobnie, by nie powiedzieć identycznie w każdym obiekcie, to rozmiar hali może się już różnić diametralnie i mieć kolosalne znaczenie dla adaptacji zawodników w nowych warunkach. A więc wysokość sufitu, wysokość i rozkład świateł nad parkietem czy chociażby układ widowni i jej odległość od boiska.

Warto zatem pamiętać, że drużyny na co dzień występujące w kameralnych halach mogą mieć w początkowej fazie meczu kłopoty na zdecydowanie większym obiekcie. Zwłaszcza jeśli chodzi o zagrywkę. Występuje zatem pewien handicap własnego obiektu, ale nie należy przeceniać jego roli.

Istotną rzeczą przy obstawieniu konkretnego meczu jest zapoznanie się ze składami drużyn, zwłaszcza jeśli próbujemy wytypować wynik jakiegoś mniej istotnego zdarzenia. W miarę możliwości wstrzymajmy się zatem do chwili, aż poznamy zestawienia obu ekip. Przy takim natłoku spotkań zdarza się bowiem, że nie na każde spotkanie trenerzy wystawiają najmocniejszy skład, niejednokrotnie dają odpocząć zmęczonym gwiazdom. Siatkówka pomimo że jest sportem drużynowym ma to do siebie, że niejednokrotnie brak głównego atakującego bądź podstawowego rozgrywającego powoduje lukę ciężką do wypełnienia. A pamiętajmy, że siatkarze w odróżnieniu chociażby od piłkarzy rozgrywają często swoje spotkania dzień po dniu, czasu na regenerację jest zatem naprawdę niewiele.

I tak właśnie kolejnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę jest zmęczenie podstawowych zawodników. Ci najlepsi są często eksploatowani ponad siły. Doskonałym przykładem niech będzie tutaj chociażby Puchar Świata, gdzie podczas edycji 2015 zawodnicy rozegrali 11 spotkań w ciągu 16 dni. Takiej dawki meczów nie wytrzymują nieraz najsilniejsi zawodnicy. Nie możemy w tym przypadku zapomnieć o konieczności podróżowania, przemieszczania się pomiędzy halami, co w przypadku takiego turnieju oznacza konieczność przebycia setek kilometrów. Taka ilość spotkań oraz ich natężenie czy intensywność może powodować u zawodników liczne urazy. I czasem, na co warto zwrócić uwagę, nawet niekoniecznie w przypadku ciężkiej kontuzji lecz jakiegoś drobnego mikrourazu, naciągnięcia mięśniowego trenerzy dają odpocząć zawodnikowi. Jeśli zatem poważnie traktujemy naszą przygodę z zakładami bukmacherskimi starajmy się dokładnie przeanalizować natężenie spotkań interesujących nas zespołów oraz ich sytuację kadrową. Pomocne w tym wypadku będą z pewnością wszelkiego rodzaju media społecznościowe Facebook, Twitter czy Instagram, na których często kluby bądź też sami zawodnicy informują o sytuacji wewnątrz zespołu.Posiłkujmy się zatem nimi jak najbardziej. Generalnie każda wiadomość, statystyka czy nawet niekiedy zwykła plotka może nam być pomocna, nie lekceważmy zatem żadnego źródła informacji.

Czy obstawiać zakłady live?

Wielu z Was z pewnością zastanawia się, czy obstawianie siatkarskich meczów na żywo jest dobrym pomysłem. Nie ma tu oczywiście żadnych przeciwwskazań, często zdarza się że drużyna po przegraniu inauguracyjnej partii zwycięży w trzech kolejnych. Będąc czujnymi zauważymy także, że któryś z zawodników jest w nieco słabszej bądź lepszej formie, co z pewnością pomoże nam w wytypowaniu wyniku meczu.  Warto jednak pamiętać o kilku złotych zasadach, które ustrzegą nas przed rychłym bankructwem.

Przede wszystkim nigdy nie kieruj się sympatią do danej drużyny, czy też jakimkolwiek przeczuciem. Każdy swój typ poprzedź dokładną analizą (dokładną na tyle, na ile pozwala Ci czas- w końcu grasz na żywo- czasu na reakcję masz często niewiele). Nie bój się jednak wysokich kursów. Często na underdoga pomimo wygranej partii i zdecydowanie lepszej, widocznej gołym postawie kurs jest ciągle odstraszająco wysoki. To o czym wspomnieliśmy wcześniej.

Sezon siatkarski jest długi, liczba spotkań nieprawdopodobna. Nawet topowym drużynom czy zawodnikom trudno jest utrzymać równą, stabilną  formę przez cały sezon czy wyzwolić w sobie pełne pokłady mobilizacji na mecz z teoretycznie słabszym teamem. Tu jest szansa dla nas. Musimy tylko wychwycić odpowiedni moment. Staraj się również w miarę możliwości uspokoić emocje (UWAGA- NIEŁATWE, ale jak najbardziej wykonalne). Nerwy, wszelkie sympatie/ antypatie odstaw na bok. Jeśli czujesz niebezpieczny napływ adrenaliny - zostaw to. Wyjdź na spacer. Jutro też jest dzień.

Częstym błędem, który popełniają gracze w przypadku niepowodzenia jest chęć natychmiastowego odrobienia strat. Jest to prosta droga to katastrofy. Podobnie jak granie za wszystkie środki. Pamiętajmy!  Nie ma czegoś takiego jak 100% pewniak. Jest ewentualnie faworyt, czasem zdecydowany faworyt, nigdy pewniak. Nie traktujmy oglądanego właśnie meczu jakby był ostatnim, jakby jutro miał się skończyć świat. Po raz kolejny. JUTRO TEŻ JEST DZIEŃ !

Podsumowanie

Siatkówka jest sportem jak każdy inny i z pewnością również tutaj znajdziemy interesujące  nas zdarzenia i warte naszej uwagi kursy. Pamiętajmy jednak, aby każdy postawiony zakład poprzeć dokładną, wnikliwą analizą co być może nie wyeliminuje, lecz na pewno znacznie zmniejszy szansę na niepowodzenie. Trzymajmy  się wyżej opisanych zasad, odsuńmy na bok emocje i uczucia i cieszmy się obserwując, jak rośnie nasza skuteczność.

Udostępnij:
FacebookTwitter

Napisz nowy komentarz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy Bukmacherskie

Przedstawiamy Wam aktualne, wybrane bonusy bukmacherskie oferowane przez bukmacherów online. Aby dowiedzieć się więcej o bonusach, odwiedź nasz poradnik bonusowy.

Darmowe typy

Darmowe typy bukmacherskie

W tym miejscu znajdziecie zawsze darmowe typy bukmacherskie, starannie wyselekcjonowane przez współpracujących z nami profesjonalnych typerów.