Tutoriale bukmacherskie - poradnik bukmacherski

Piłka ręczna – jak typować

Udostępnij:
FacebookTwitter

Piłka ręczna jest popularna tylko w kilku krajach, co ma swoje wady i zalety. Do wad na pewno można zaliczyć niskie limity do obstawiania. Na single często są to kwoty w wysokości 250 – 1000 USD. Do tego u wielu bukmacherów przy trafnym typowaniu możemy spodziewać drastycznego obniżenia limitów.

Typowanie piłki ręcznej

Podstawowy poradnik typowania piłki ręcznej

Piłka ręczna jest popularna tylko w kilku krajach, co ma swoje wady i zalety. Do wad na pewno można zaliczyć niskie limity do obstawiania. Na single często są to kwoty w wysokości 250 – 1000 USD. Do tego u wielu bukmacherów przy trafnym typowaniu możemy spodziewać drastycznego obniżenia limitów. Jednak obstawianie tego sportu ma też swoje mocne strony. Najistotniejsza to słaba orientacja bukmacherów, co możemy skrzętnie wykorzystać. Podczas wieloletniej obserwacji zauważyłem, że wiedza bukmacherów ogranicza się do rozgrywek Ligii Mistrzów, Bundesligi, ligii francuskiej oraz hiszpańskiej.

Poza tym traderzy opierają się chyba wyłącznie o statystyki z przeszłości. Kontuzje, układy tabeli czy absencje zawodników są omijane i często nie bierze się ich pod uwagę. Faktem jest, że jest to sport niszowy i wiele informacji zdecydowanie trudniej zdobyć. To nie jest piłka nożna gdzie analizy spotkań, kontuzje, inne przydatne informacje są podawane na wielu portalach i traderzy, jak również gracze  reagują błyskawicznie. W przypadku piłki ręcznej jest kilku dobrych typerów  i w przypadku, gdy sprzedają płatne typy to ich kursy lecą w ciągu kilku sekund o kilkanaście procent, a handicapy mogą się zmienić np. z +15 na +8.  To pokazuje jak mało stabilne mogą być początkowe kursy.

Na co więc zwrócić uwagę przy obstawianiu handballa?

1. Informacja.

Tak jak pisałem powyżej to ogromna przewaga nad bukmacherem, a w szczególności w sporcie, w którym jest ograniczony dostęp do informacji. Zawodowi typerzy szukają wszelakich newsów przede wszystkim na portalach społecznościowych i forach. To tam mogą się dowiedzieć wcześniej niż napiszą o tym gazety, które o piłce ręcznej często piszą mało, albo wcale. Ja przede wszystkim szukam kompetentnych forów gdzie siedzą maniacy tej dyscypliny. Gracz po przeczytaniu kilku newsów od razu będzie w stanie wyłapać atrakcyjne kursy. Szukam info np. na treningu ważny gracz skręcił kostkę czy ma grypę i nie zagra w kolejnym spotkaniu. Jeśli jest to kluczowy zawodnik, to na wynik może mieć duże znaczenie. A co powiecie na to, że bukmacherzy w jednym ze spotkań nie zareagowali na zatrucie pokarmowe pięciu z siedmiu podstawowych graczy? Przez ponad 30 minut kursy utrzymywały się praktycznie na niezmienionym poziomie! Taka informacja to skarb dla gracza ponieważ po upublicznieniu kursy są w stanie spaść nawet o 50-70%.  W tym przypadku możemy także ze sporym zyskiem zamknąć zakład już przed meczem lub zagrać np. middle.

2. Układ tabeli.

Prawidłowe czytanie statystyk jeden z ważnych elementów, choć bukmacherzy robią to samo i szukałbym w tym dużego value.

3. Mecze towarzyskie, reprezentacji.

Według mnie mecze towarzyskie to maszynka do zarabiania. Tutaj bukmacherzy działają po omacku, w szczególności gdy mecze dotyczą zespołów z dwóch różnych państw. Często przypatruję się wysokim plusowym handicapom. Mecze towarzyskie rządzą się swoimi prawami, a wiemy jak w piłce ręcznej istotna jest obrona. To twardą obroną wygrywa się mecze, a w przypadku  dużej przewagi lepsze drużyny się rozluźniają, nie bronią do końca na poważnie. To słabszy ma szanse na większą ilość goli czy też niższą przegraną. Zauważyłem, ze najlepsi typerzy na świecie skupiają się przede wszystkim na handicapach plusowych, rzadko odwrotnie. Coś w tym jest choć nie oznacza, ze każdy handicap na poziomie nawet +30 to dla nas value. Nic bardziej mylnego. Są naprawdę zespoły, które są w stanie przegrać i 40 bramkami, a nawet wyżej. Często przy twardej obronie są w stanie rzucić zaledwie 2-3 bramki w trakcie całego spotkania choć przy średniej obu ponad 50 goli w całym meczu wydaje się to mało prawdopodobne.

4. Korzystanie z płatnych typów.

Można znaleźć przeciwników i gorących entuzjastów tego pomysłu. Jeśli już kupujemy typy to warto zwrócić uwagę na spadki kursu. Gdy w ciągu minuty od podania typu kurs utrzymuje się na niezmienionym poziomie to oznacza, że typer po prostu jest słaby i nie warty uwagi. Rynek bukmacherski reaguje bardzo szybko podobnie jak makler na giełdzie. Jeśli już jest informacja to każdy chce na tym zarobić, a czas w płatnych typach to podstawa sukcesu. Ja staram się sam wyszukiwać perełek, ale wcale nie uważam, że kupowanie typów i szybka reakcja to nie jest dobra inwestycja. Na pewno dzięki temu zrozumiemy mechanizmy prawidłowego obstawiania w zakładach bukmacherskich. Ponieważ ogólna zasada typerów brzmi „szczęście jest dla hazardzistów, a w  bukmacherce równa się zero”. Na dłuższą metę to jest 100% prawda. Jeśli ktoś chce wygrać w ciągu tygodnia czy miesiąca to lepiej niech idzie do kasyna….

5. Stawkowanie.

To jest chyba oczywiste, ale przypominam…  Nikt poważnie nie gra w zakładach gdy nie stosuje tego elementu. Ja preferuję system 1-20 jednostek, ale najbardziej popularnym jest 1-10 . Stawkowanie dotyczy każdego obstawianego sportu, nie tylko handballa.

Udostępnij:
FacebookTwitter

Napisz nowy komentarz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy Bukmacherskie

Przedstawiamy Wam aktualne, wybrane bonusy bukmacherskie oferowane przez bukmacherów online. Aby dowiedzieć się więcej o bonusach, odwiedź nasz poradnik bonusowy.

Darmowe typy

Darmowe typy bukmacherskie

W tym miejscu znajdziecie zawsze darmowe typy bukmacherskie, starannie wyselekcjonowane przez współpracujących z nami profesjonalnych typerów.