Tutoriale bukmacherskie - poradnik bukmacherski

Statystyki Mistrzostw Świata w piłce nożnej

Udostępnij:
FacebookTwitter

Jak często Mundial wygrywał gospodarz? Ile bramek pada średnio na mecz podczas spotkań World Cup? Jak ograć bukmachera podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej? Jaki zakład postawić? Poznajcie statystyki dotyczące poprzednich turniejów, a obstawienie zwycięskiego zakładu stanie się znacznie łatwiejsze.

world cup statystyki

Jak ograć bukmachera podczas Mundialu?

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to prawdziwa uczta nie tylko dla piłkarzy i kibiców dookoła globu, ale również, a może przede wszystkim dla typerów bukmacherskich. Obliczono, że w samej Wielkiej Brytanii w trakcie trwania Mundialu 1/5 osób korzystających w tym czasie z internetu odwiedza strony związane z zakładami bukmacherskimi, a suma pieniędzy stawianych na każdy mundialowy mecz u brytyjskich bukmacherów to ponad 236 milionów funtów!!! Jakie błędy popełniają bukmacherzy?

Jak jednak sprawić, aby chociaż część, a najlepiej całość postawionych środków wróciła do graczy z nawiązką w postaci wygranych? Z pewnością pomocny w tym będzie ten artykuł. Odpowiemy w nim m.in. na pytanie, jak dużym handicapem dla gospodarzy jest atut własnego boiska, jak istotne są wyniki osiągane w eliminacjach oraz jakie zakłady obstawiać, aby na koniec mistrzostw Wasz bankroll był na sporym plusie.

Ściany pomagają gospodarzom podczas Mundialu

Atut własnego boiska ma ogromne znaczenie dla losów sportowej rywalizacji, wyników osiąganych przez poszczególne drużyny oraz w efekcie na rozstrzygnięcie zakładów stawianych u bukmachera, o czym przeczytać możecie m.in. w jednym z naszych tutoriali. A jak wyglądało to podczas poprzednich Mundiali? Czy takie statystyki pomogą Wam obstawić zwycięski zakład? Przekonajmy się.

Sześciokrotnie dotychczas zdarzyło się, że na mundialu triumfował gospodarz. Tej sztuki dokonały Urugwaj w 1930, Włochy w 1934, Anglia w 1966, RFN w 1974, Argentyna w 1978 oraz Francja w 1998 roku. Jak zatem doskonale widać w tej statystyce, atut własnego boiska miał nieco większe znaczenie kilkadziesiąt lat temu, niż obecnie (podczas 10 poprzednich mundiali tylko Francuzom udało się wykorzystać atut własnego boiska). Co ma na to wpływ?

Z pewnością szeroko rozumiany postęp cywilizacyjny. W latach 30-tych poprzedniego stulecia wyprawę na mundial można było porównać z misją na księżyc. Zespoły często nie miały pojęcia czego spodziewać się w kraju gospodarza i były na przegranej pozycji już na starcie (chociażby przez brak okresu aklimatyzacyjnego do warunków klimatycznych panujących na innym kontynencie).

Innym ważnym czynnikiem jest zapewne również fakt, że sędziowie nie są w stanie pomóc gospodarzom w takim stopniu, jak to miało miejsce kilkadziesiąt lat temu. Teraz każdy ruch zawodników i arbitra ogląda ponad miliard par oczu na całym świecie wspomaganych najnowszymi technologiami (VAR). Nie ma opcji, żeby dziś przeszedł numer, jak w 1966 roku, kiedy Anglicy wygrali mundial na własnej ziemi dzięki bramce, której prawidłowość do dziś dzieli kibiców i ekspertów na całym świecie.

Okazuje się jednak, że aby zostać najlepszą drużyną globu, wcale nie trzeba organizować mundialu. Jak pokazuje historia, wystarczy, że odbędzie się on na kontynencie, z którego pochodzi dany zespół. 9/10 poprzednich mundiali rozgrywanych w Europie padło łupem reprezentacji, pochodzących ze Starego Kontynentu, a tej statystyce zaprzeczyli jedynie Brazylijczycy z genialnym Pele w składzie, którzy w 1958 podczas mundialu w Szwecji pokonali w finale… Szwedów aż 5:2 i zostali jedynym jak dotąd “przyjezdnym” triumfatorem MŚ rozgrywanych w Europie.

Nie inaczej rzecz ma się, jeśli weźmiemy pod uwagę Amerykę Południową. W aż 7/8 turniejów rozgrywanych w Ameryce Łacińskiej triumfowały tamtejsze zespoły, a tę passę udało się przerwać dopiero Niemcom na ostatnim Mundialu, które w finale w Rio de Janeiro pokonały po dogrywce Argentynę.

Jak ważne są wyniki w eliminacjach do Mundialu i czy zawsze wygrywa faworyt bukmacherów?

Wielu ekspertów oraz typerów, obstawiając u bukmachera swoje zakłady dotyczące MŚ sugeruje się wynikami, jakie dany kraj osiągał w eliminacjach do mundialu. Ich zdaniem, jeśli reprezentacja przeszła przez kwalifikacje jak burza, to z miejsca staje się jednym z murowanych faworytów do złota i na odwrót - według nich zespoły, które męczyły się w eliminacjach lub awansowały po barażu nie odegrają na turnieju większej roli. Czy tak się faktycznie dzieje? Sprawdźmy!

Tylko 5/8 poprzednich mistrzów świata wygrało wcześniej swoją grupę eliminacyjną, co wydaje się dość niską liczbą. Spore kłopoty z awansem na mundial mieli Włosi w 1982, Niemcy w 1990 oraz Brazylia w 2002 roku, co później nie przeszkodziło im odebrać złotych medali i Złotej Nike za triumf w MŚ.

Jak często z kolei rację mieli bukmacherzy, których faworyt okazywał się późniejszym mistrzem świata? Pomiędzy 1982, a 2014 rokiem bukmacherzy nie pomylili się zaledwie dwa razy, a ich faworyt stanął na najwyższym stopniu podium. Stało się tak podczas World Cup 94 w USA, kiedy to triumf Brazylijczyków wyceniono na 4.50 oraz w 2014 roku, kiedy Niemcy od początku byli faworytem bukmacherów, a kurs na ich końcowy triumf ustalono również na poziomie 4.50.

W pozostałych przypadkach najlepsze okazywały się zespoły, które nie były przez bukmacherów wymieniane, jako główny faworyt mundialu. Za triumf Brazylii w 2002 roku bukmacherzy płacili 8.00, kurs na wygraną Hiszpanów w 2010 w RPA firmy bukmacherskie ustaliły na poziomie 5.00, natomiast wygrana Włochów w 2006 roku warta była aż 11.00. Okazuje się, że bukmacherzy nie zawsze mają rację.

Tyle o całych turniejach. A jak wygląda kwestia meczów finałowych podczas MŚ? Czy zawsze wówczas triumfuje faworyt bukmacherów? Oto lista spotkań finałowych od 1986 roku z uwzględnieniem kursów proponowanych przez bukmacherów (na pierwszym miejscu późniejszy triumfator)

 • 1986     Argentyna 5.00 - RFN 15.00
 • 1990     RFN 8.00 - Argentyna 15.00
 • 1994     Brazylia 4.30 - Włochy 7.00
 • 1998     Francja 8.00 - Brazylia 4.30
 • 2002     Brazylia 8.00 - Niemcy 21.00
 • 2006     Włochy 11.00 - Francja 15.00
 • 2010     Hiszpania 5.00 - Holandia 11.00
 • 2014     Niemcy 6.00 - Argentyna 6.50

Okazuje się, że jedynie w 1998 roku doszło do niespodzianki, kiedy to grająca przed własną publicznością Francja pokonała w finale faworyzowanych przez bukmacherów Brazylijczyków i została po raz pierwszy (i póki co jedyny) najlepszą drużyną globu.

Zakłady Over, a może Under? Jak wiele goli pada na Mundialach?

Jedni typerzy obstawiają zwycięzców poszczególnych meczów lub triumfatora całego turnieju, natomiast inni wolą poszukać innych opcji zakładów. Jedną z najpopularniejszych opcji są z pewnością zakłady Over/Under dotyczące liczby goli w danym meczu. A zatem. Jak wiele bramek pada na Mistrzostwach Świata?

world cup statystyki

thesoccerworldcups.com


Niestety. Czasy kiedy padało średnio po 4, 5, a nawet więcej bramek na mecz raczej bezpowrotnie już minęły. Teraz każdemu typerowi do pełni szczęścia wystarczą 3 trafienia na mecz. Bukmacherzy zazwyczaj tak ustawiają linię goli, że obstawiając zakład Over 2,5 można pomnożyć swoje środki po niezłym kursie.

Sporo bramek padło na ostatnim mundialu w Brazylii, gdzie śr. goli/mecz wynosiła blisko 2.70 i była najwyższą w ostatnich latach. Nie zapominajmy jednak, że w kilku meczach padło naprawdę sporo goli i średnia nie oznacza, że w każdym przypadku zakład Over 2,5 okazywał się poprawny (8 goli w meczu Brazylii z Niemcami, 6 w starciu Hiszpanii z Holandią oraz Algierii z Koreą Południową, a w kilku innych meczach obejrzeliśmy aż 5 bramek). Poradnik typera - jak na wynik meczu wpływa atut własnego boiska?

Nie ma tutaj reguły, ale często już po pierwszych meczach widać, czy trwające mistrzostwa będą należały do napastników, czy do graczy z formacji defensywnych. Niekiedy FIFA uczula sędziów, aby przymykali oko na minimalne spalone i szli z duchem gry, aby uatrakcyjnić turniej, co czujne oko doświadczonego typera będzie umiało bez problemu wykorzystać.

Historyczne statystyki Mistrzostw Świata

Jaki zawodnik zagrał najwięcej meczów w historii MŚ, a który strzelił najwięcej goli? Która reprezentacja ma na koncie najwięcej tytułów, a która wypadła najgorzej w roli gospodarza? Z naszym artykułem nie umknie Wam żadna ciekawostka dotycząca finałów MŚ.

 • Najwięcej tytułów MŚ - Brazylia 5 (1958, 1960, 1970, 1994, 2002)
 • Najwięcej tytułów MŚ (zawodnik) - Pele 3 (1958, 1962, 1970)
 • Najwięcej meczów w finałach MŚ - Brazylia 227
 • Najwięcej goli w finałach MŚ - Niemcy 224
 • Najwięcej wygranych meczów - Brazylia 70
 • Najwięcej porażek - Meksyk 24
 • Najwięcej remisów - Włochy 21
 • Najwięcej zwycięstw w jednym turnieju - Brazylia 7 (2002)
 • Najwięcej hattricków podczas jednego turnieju - 8 (1954)
 • Najwięcej zwycięstw z rzędu - Brazylia 11 (2002 - 2006)
 • Najwięcej porażek z rzędu - Meksyk 9
 • Najwięcej remisów z rzędu - Belgia 5
 • Najwięcej meczów bez zwycięstwa - Bułgaria 17
 • Najwięcej kolejnych meczów z min. 1 golem strzelonym - Brazylia i Niemcy po 18
 • Najwięcej kolejnych meczów z min. 2 golami strzelonymi- Urugwaj 11
 • Najwięcej kolejnych meczów z min. 1 golem straconym - Szwajcaria 22
 • Drużyna z największą liczbą goli w jednym turnieju - Węgry 27 goli (1954)
 • Turniej z najwyższą liczbą goli - 1998 i 2014 (po 171 goli)
 • Turniej z najniższą liczbą goli - 1930 i 1934 (po 70 goli)
 • Najwyższa śr. goli/mecz - 5.38 (1954)
 • Najniższa śr. goli/mecz - 2.21 (1990)
 • Najwyższy wynik - Austria:Szwajcaria 7:5 (1954)
 • Najwięcej kartek w meczu - Portugalia:Holandia (2006) - 16 żółtych i 4 czerwone
 • Najwięcej widzów na meczu - Urugwaj:Brazylia (1950) - 199,854!
 • Najwyższa śr. widzów/mecz - 68,991 (1994)
 • Najniższa śr. widzów/mecz - 23,235 (1934)
 • Najwięcej meczów - Lothar Matthaeus 25
 • Najwięcej goli w finałach - Miroslav Klose 16
 • Najwięcej minut w finałach MŚ - Paolo Maldini (2,217)
 • Najwięcej wygranych meczów (zawodnik) - Miroslav Klose 17
 • Najwięcej meczów w finale - Niemcy 8
 • Najdłuższa przerwa pomiędzy tytułami - Włochy 44 lata (1938-1982)
 • Najdłuższa przerwa w występach w finałach - Egipt 56 lat (1934-1990) i Norwegia 56 lat (1938-1994)
 • Najgorszy gospodarz - RPA (2010) - miejsca 17-32
 • Najczęstszy finał - Niemcy:Argentyna 3 razy (1986, 1990, 2014)
 • Najwięcej odpadnięć po fazie grupowej - Szkocja 8
 • Najmłodszy zawodnik - Norman Whiteside (Irlandia Północna) - 17 lat i 41 dni (1982)
 • Najmłodszy zawodnik w finale - Pele (1958) - 17 lat i 249 dni
 • Najstarszy zawodnik - Faryd Mondragon (Kolumbia) - 43 lata i 3 dni (2014)
 • Najstarszy zawodnik w finale - Dino Zoff (Włochy) - 40 lat i 133 dni (1982)
 • Najwięcej goli na jednym turnieju - Just Fontaine (Francja) - 13 goli (1958)
 • Najwięcej goli w meczu - Oleg Salenko (Rosja) 5 goli (1994)
 • Najwięcej goli w finale - Geoff Hurst 3 (Anglia) - 1966
 • Najwięcej meczów ze strzelonym golem - Ronaldo (Brazylia) i Klose (Niemcy) - po 11
 • Najszybszy hattrick - Laszlo Kiss (Węgry) - gole w 69, 72 i 76 minucie
 • Najmłodszy strzelec gola - Pele (Brazylia) - 17 lat i 239 dni (1958)
 • Najstarszy strzelec gola - Roger Milla (Kamerun) - 42 lata i 39 dni (1994)
 • Najstarszy strzelec hattricka - Cristiano Ronaldo (Portugalia) - 33 lata i 130 dni (2018)
 • Najmłodszy strzelec hattricka - Pele (Brazylia) - 17 lat i 244 dni (1958)
 • Najwięcej zmarnowanych karnych w finałach - Asamoah Gyan (Ghana) 2 - (2006 i 2010)
 • Najszybszy gol - Hakan Sukur (Turcja) 11 sekunda (2002)
 • Najszybszy gol rezerwowego - Ebbe Sand (Dania) 16 sekund (1998)
 • Najszybszy gol w finale - Johan Neeskens (Holandia) 90 sekunda (1974)
 • Najwięcej meczów z czystym kontem - Peter Shilton (Anglia) i Fabien Barthez (Francja) 10
 • Najdłuższa seria bez puszczonego gola - Walter Zenga (Włochy) 517 minut (1990)
 • Najwięcej puszczonych goli w finałach - Antonio Carbajal (Meksyk) i Mohamed Al-Deayea (Arabia Saudyjska) - po 25 goli
 • Najwięcej puszczonych goli w jednym turnieju - Hok Duk-Jung (Korea Południowa) 16 goli - (1954)
 • Najwięcej puszczonych goli w jednym meczu - Luis Guevara Mora (Salwador) - 10 goli (1982)
 • Najwięcej karnych obronionych na jednym turnieju - Jan Tomaszewski (Polska) 1974 i Brad Friedel (USA) 2006 - po 2
 • Najwięcej meczów jako trener - Helmut Schon (Niemcy) - 25
 • Najwięcej tytułów MŚ jako trener - Vittorio Pozzo (Włochy)
 • Najwięcej turniejów jako trener - Carlos Alberto Parreira (Brazylia) 6
 • Najwięcej kolejnych zwycięstw jako trener - Luiz Felipe Scolari (Brazylia) - 11 meczów z rzędu
 • Najmłodszy trener - Juan Jose Tramutola (Argentyna) 27 lat i 267 dni (1930)
 • Najstarszy trener - Otto Rehhagel (Niemcy) 71 lat i 317 dni (2010)
 • Najszybsza czerwona kartka - Jose Batista (Urugwaj) 56 sekunda (1986)
 • Najwięcej kartek w finałach - Zinedine Zidane (Francja) i Cafu (Brazylia) - po 6
 • Najwięcej czerwonych kartek w finałach - Rigobert Song (Kamerun) i Zinedine Zidane (Francja) - po 2
 • Rekord czerwonych kartek w finałach - 28 podczas 64 meczów (Niemcy 2006)
 • Rekord czerwonych kartek w meczu - Portugalia : Holandia (2006) - 4 czerwone kartki
Udostępnij:
FacebookTwitter

Komentarze

Avatar

kamagra tablet picture jelly kamagra paypal kamagra tablet picture

Avatar

how long can you take prednisone safely

Avatar

priligy price

Avatar

lasix 40 mg

Avatar

cialis on line

Avatar

cialis buy

Avatar

Stromectol

Avatar

Viagra

Avatar

prednisone steroid

Avatar

gabapentin dogs

Avatar

azithromycin 250mg tablets

Avatar

plaquenil alcohol

Avatar

Priligy

Avatar

lasix for dogs side effects

Avatar

Propecia

Avatar

Stromectol

Avatar

viagra psychological dependence

Avatar

Do Tomix - Dzięki stary, mega ciekawostki! Pzdr

Avatar

Podam parę od siebie - 3 przypadki gdy druzyna wychodziła od wyniku 0:3 na wygraną lub remis (Austria- Szwajcaria 7:5 w 1954, Portugalia-Korea Północna 5:3 w 1966 i Urugwaj- Senegal 3:3 w 2002

Najwyzsze wyniki: Węgry - Salwador 10:1 w 1982, Węgry - Korea Północna 9:0 w 1954 i Jugosławia - Zair 9:0 w 1974

Oprócz podanego już Austria-Szwajcaria 7:5 to jeszcze tylko 3 razy padał wynik z większą liczbą goli niż 10 (Węgry - Niemcy 8:3 w 1954, Brazylia-Polska 6:5 w 1938 i powyzsze Węgry- Salwador 10:1 w 1982)
Ponad 20bramek w turnieju miała oprocz Węgrow w 1954 także reprezentacja Niemiec Zachodnich w tym samym roku oraz Brazylia w 1950 i Francja w 1958)

Jedyny mistrz który nie strzelił nawet 10 goli to Hiszpania w 2010 (8 bramek) Zaledwie 5 goli starczyło Argentynie by zostać wicemistrzem w 1990.

Jedno zwyciestwo wystarczyło Szwedom zeby dostać się do najlepszej czwórki w 1938 roku

Pierwszy remis 0:0 zanotowano dopiero w 1958 roku

Tylko raz druzyna zagrała 7 spotkań, nie napotykając zadnego europejskiego rywala (Turcja 2002)

Tylko raz zdarzyło się, że na jednym mundialu ta sama druzyna grala z dwoma róznymi rywalami dwa mecze (Niemcy Zachodnie w 1954, w grupie 2 razy z Turcją, w grupie i finale z Węgrami)

Najwięcej spotkań razem: Brazylia-Szwecja i Niemcy-Argentyna po 7

Najwyzszy remis 4:4 Anglia-Belgia w 54 i ZSRR-Kolumbia w 62)

Choć padały wyzsze wyniki to nigdy nie padło 6:2

Najgorszybilans bramkowy w grupie to Korea Południowa w 54 (bilans dwoch spotkań 0:16)

Pierwszy uczestnik z Afryki to Egipt w 34, pierwszy z Azji Indonezja (jeszcze jako Indie Holenderskie) w 38

Mam nadzieję, że pomogłem ;)

Avatar

Fajnie wszystko napisane dla takiego zielonego w tym temacie jak ja ale w tym artykule irytują mnie przecinki zamiast kropek w podawanych np setkach tysięcy widzów. Po przecinku raczej dziesiate, setne itd. wartości. Pozdrawiam.

Avatar

jak do cholery można dostać czerwoną kartkę w 56 sekundzie? Wariat jakiś!

Avatar

Pinto Czytasz w naszych myślach. Właśnie pracujemy nad takim rozwiązaniem i niedługo artykuł zostanie zaktualizowany o "kilka" statstystyk. Zgaduję, że się nie rozczarujesz! pzdr

Avatar

artykuł spoko, ale brakuje mi więcej statystyk, typu kto ile razy wygrał, albo kto więcej goli strzelił

Napisz nowy komentarz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Restricted HTML

 • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy Bukmacherskie

Przedstawiamy Wam aktualne, wybrane bonusy bukmacherskie oferowane przez bukmacherów online. Aby dowiedzieć się więcej o bonusach, odwiedź nasz poradnik bonusowy.

Darmowe typy

Darmowe typy bukmacherskie

W tym miejscu znajdziecie zawsze darmowe typy bukmacherskie, starannie wyselekcjonowane przez współpracujących z nami profesjonalnych typerów.