Tutoriale bukmacherskie - poradnik bukmacherski

Przypadki, kiedy sport przegrywał z kataklizmami

Udostępnij:
FacebookTwitter

Sytuacja na świecie sprawiła, że odwołane zostały wszystkie najważniejsze wydarzenia sportowe, od topowych lig piłkarskich, przez Euro 2020, po koszykarską NBA. Czy jest to sytuacja bez precedensu? Okazuje się, że nie! Sprawdź ile razy w przeszłości wydarzenia sportowe zostawały odwołane z przyczyn od siebie niezależnych.

zaklady bukmacherskie koronawirus

II wojna światowa (1939-1945)

Każdego dnia słyszymy narzekania sportowców i typerów na dość krótką (póki co) pauzę związaną z rozlewającą się po świecie epidemią koronawirusa. A co mieli powiedzieć ludzie żyjący w czasie trwania II wojny światowej?! 

Wówczas wszystkie rozgrywki sportowe zostały odwołane na okres blisko sześciu lat. Po pierwsze, nie bardzo miałby w nich kto występować, gdyż większość młodych, zdrowych mężczyzn wcielano do armii i wysyłano na front. Poza tym, któż by to oglądał? Większość ludzi miała na głowie inne zmartwienia, niż akurat to, czy ich ukochana drużyna wygra swój mecz.

Myślenie życzeniowe w zakładach bukmacherskich

Nie odbyły się wówczas m.in. Igrzyska Olimpijskie, a przerwa w nich trwała aż 12 lat (Berlin 1936 i dopiero później Londyn w roku 1948).

Grand National (1997)

Następny na naszej liście odwołanych wydarzeń sportowych jest słynny festiwal wyścigów konnych, Grand National. 5 kwietnia 1997 roku, na kilkanaście minut przed startem głównego wyścigu imprezy, członkowie Irlandzkiej Armii Republikańskiej (IRA) ogłosili, że na terenie toru wyścigowego podłożone zostały ładunki wybuchowe.

Nastąpiła błyskawiczna ewakuacja 60 tysięcy ludzi zgromadzonych na stadionie, a policjanci faktycznie zlokalizowali dwa ładunki, które zostały w bezpieczny sposób zdetonowane. 

Przez kolejne dwa dni kibice, typerzy oraz załogi biorące udział w wyścigu zostały ugoszczone przez mieszkańców Liverpoolu, zaś sama gonitwa, już tym razem bezproblemowo, odbyła się z lekkim poślizgiem i przeszła do historii jako Monday National.

Zaćmienie słońca (1999)

Na 11 sierpień 1999 roku zaplanowane zostało spotkanie Pucharu Worthington pomiędzy Torquay United oraz Portsmouth. Jednak pechowo dla piłkarzy oraz kibiców obu ekip tego samego dnia miało mieć miejsce pierwsze od 1927 roku pełne zaćmienie słońca. Jakby tego było mało, miasteczko Torquay było jednym z kilku miejsc w Wielkiej Brytanii, w których to wydarzenie miało być najlepiej widoczne, a policja z obawy przed najazdem tysięcy turystów postanowiła odwołać spotkanie.

Mecz rozegrano tydzień później, padł w nim bezbramkowy remis, zaś w rewanżu Portsmouth wygrało pewnie aż 3:0.

Wirus Foot-And-Mouth (2001)

U progu nowego tysiąclecia epidemiolodzy w Wielkiej Brytanii walczyli z tajemniczym wirusem coxsackie, chorobą atakującą głównie zwierzęta, jednak mogącą również przenosić się na ludzi.

Kiedy postawić zakład bukmacherski?

Z tego powodu Turniej Sześciu Narodów w rugby został przełożony na wrzesień i październik, odwołano również słynny festiwal wyścigów konnych w Cheltenham, przez co lokalny budżet stracił ok. 5 milionów funtów, zaś straty brytyjskich bukmacherów sięgały ponoć grubo ponad 100 milionów funtów.

World Trade Center (2001)

Pamiętne ataki z 11 września, podczas których zginęło ok. trzy tysiące osób na zawsze zmieniły Stany Zjednoczone i świat. Nie były również bez wpływu na organizację imprez sportowych, a lista wydarzeń, które ucierpiały na ich skutek była bardzo długa. Odwołano lub przełożono mecze m.in. bejsbolowej ligi MLB, piłkarskiej MLS, futbolowy Super Bowl, słynne wyścigi samochodowe NASCAR, golfowe turnieje z serii PGA Tour oraz Ryder Cup, a nawet przesunięto w czasie mecze europejskiej Ligi Mistrzów. 

Huragan Sandy (2012)

Z racji swojego położenia Stany Zjednoczone zawsze zmagały się z huraganami, natomiast huragan Sandy z 2012 roku dał im się we znaki wyjątkowo mocno.

Huragan zabił 53 osoby i zniszczył ponad sto tysięcy gospodarstw domowych, a straty przez niego wywołane oszacowano na ponad 40 miliardów dolarów. Z tego powodu burmistrz Nowego Jorku był również zmuszony odwołać słynny maraton, który odbywał się każdego roku, poczynając od 1970. Cóż, aż do Huraganu Sandy. 

Udostępnij:
FacebookTwitter

Napisz nowy komentarz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy Bukmacherskie

Przedstawiamy Wam aktualne, wybrane bonusy bukmacherskie oferowane przez bukmacherów online. Aby dowiedzieć się więcej o bonusach, odwiedź nasz poradnik bonusowy.

Darmowe typy

Darmowe typy bukmacherskie

W tym miejscu znajdziecie zawsze darmowe typy bukmacherskie, starannie wyselekcjonowane przez współpracujących z nami profesjonalnych typerów.