Tutoriale bukmacherskie - poradnik bukmacherski

Badminton – match fixing czyli „ustawki”

Udostępnij:
FacebookTwitter

Czy badminton jest czystym sportem?

Ustawki w badmintonie

"Ustawki" w badmintonie

Niestety, sport narażony jest na ustawianie meczy. Gdzie są pieniądze, tam znajdą się też tacy, którzy będą chcieli w sposób nieuczciwy na tym zarobić. Podobnie jest w przypadku badmintona. Przecież obstawienie na własną przegraną może być bardziej profitowe niż nagroda za wygranie całego turnieju. Nie ma się co dziwić, że bukmacherzy przyjmują małe limity i każde większe postawione pieniądze są monitorowane i podejrzane.

Aby nie być gołosłownym wklejam linka z wypowiedzią duńskiego zawodnika Hansa Kristiana Vittinghusa, któremu oferowali 2500-3000 Euro za ustawienie meczu. Na szczęście wszystko zgłosił do Badminton World Federation (BWF)

Nie chcę oczerniać jedynie badmintona. Tylko naiwny może myśleć, że w innych dyscyplinach nie ma ustawek. Jednak to badminton jest mi bliski i chciałbym jako typer, aby wszystko odbywało się w duchu fair play.
To co wydarzyło się na Olimpiadzie w Londynie, mimo że trudno do końca nazwać to match fixingiem także nie wpłynęło pozytywnie na wizerunek badmintona.

Do nie lada skandalu doszło gdy na korcie pojawiły się pary z Korei Południowej i Chin, które miały pewny awans do ćwierćfinału. Żadna z par nie chciała wygrać, aby uniknąć gry z  zawodniczkami ze swoich krajów. Podobnie było w drugim pojedynku, gdzie zmierzyły się zawodniczki z Indonezji i Korei Południowej. I w tym przypadku żadna z par chciała wygrać. Kuriozalna sytuacja, ale jeśli obstawialiście te mecze na live to można się było „lekko zagotować”.

Generalnie to kpiny z Igrzysk Olimpijskich, z drugiej strony można bronić samych zawodniczek i skrytykować regulamin zawodów przygotowany przez organizatorów. Zawodnikom opłacało się przegrać, by później osiągnąć zamierzony cel.

Jak się przed tym uchronić?

Na pewno niezmiernie trudno. Ja staram się omijać pojedynki, w których kursy „wariują”, mimo że widzę spore value.  Nie twierdzę, że drastyczne zmiany kursów to od razu match fixing, ale w tych przypadkach wolę być ostrożny. Chyba, że spadki mają logiczne wytłumaczenie np. drobna kontuzja czy choroba zawodnika, duża pomyłka bukmachera lub specyficzny regulamin turnieju.

Jakie błędy bukmacherzy popełniają najczęściej?

Udostępnij:
FacebookTwitter

Napisz nowy komentarz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy Bukmacherskie

Przedstawiamy Wam aktualne, wybrane bonusy bukmacherskie oferowane przez bukmacherów online. Aby dowiedzieć się więcej o bonusach, odwiedź nasz poradnik bonusowy.

Darmowe typy

Darmowe typy bukmacherskie

W tym miejscu znajdziecie zawsze darmowe typy bukmacherskie, starannie wyselekcjonowane przez współpracujących z nami profesjonalnych typerów.