Tutoriale bukmacherskie - poradnik bukmacherski

Dylemat początkującego typera - jak wybrać bukmachera internetowego?

Udostępnij:
FacebookTwitter

Powszechny dostęp do internetu oraz powstające ciągle nowe firmy bukmacherskie sprawiają, że typerzy dopiero rozpoczynający swoją przygodę z zakładami sportowymi stają przed nie lada wyzwaniem. W jakiej firmie bukmacherskiej założyć konto? Która z nich oferuje najlepsze kursy i bonusy? Która gwarantuje największe bezpieczeństwo naszych środków? W tym artykule podpowiemy Wam, na co zwracać uwagę przy wyborze bukmachera.

Dylemat początkującego gracza

Ważne czynniki przy wyborze firmy bukmacherskiej

 • Wysokość kursów - ta cecha ma niebagatelne znaczenie dla większości typerów, zwłaszcza profesjonalnych. Niestety wielu mniej doświadczonych graczy rezygnuje z wysokich kursów na rzecz atrakcyjnych ofert bonusowych, uważając je za bardziej korzystne. Nie jest tak do końca - jak sama nazwa wskazuje - bonusy powinny stanowić jedynie dodatek do dobrej oferty, wysokich kursów, itd. Być czymś ekstra, a nie głównym czynnikiem determinującym wybór danej firmy bukmacherskiej. Jak wielu z Was zapewne zauważyło, różnice pomiędzy kursami proponowanymi przez różnych bukmacherów na to samo zdarzenie są niekiedy całkiem spore - m. in. dlatego warto założyć konto u kilku bukmacherów.
   
 • Wysokość limitów - kolejny niezwykle istotny czynnik, dotyczy on jednak głównie graczy zawodowych. Limity nakładane są zazwyczaj na profesjonalnych typerów, którzy regularnie wygrywają znaczne sumy pieniędzy. W tej sytuacji bukmacher, aby ograniczyć swoje straty, nakłada na klienta pewną maksymalną granicę stawki, której nie może on przekroczyć. Takie ograniczenia zazwyczaj nie dotyczą tzw. graczy rekreacyjnych, a jeśli Was dotkną, to są swego rodzaju “słodkim zmartwieniem” - świadczą o tym, że idzie Wam nie najgorzej. Jak ograć bukmachera obstawiając e-sporty?
   
 • Bogactwo oferty - ilość dyscyplin i zakładów na dane zdarzenie ma później niebagatelny wpływ na naszą skuteczność. Wybierzmy zatem bukmachera, który proponuje największą gamę zakładów na nasze koronne dyscypliny lub zdarzenia. Czujecie się mocni w typowaniu siatkówki? Szukajcie firmy bukmacherskiej, która ma najciekawsze zakłady właśnie na siatkówkę. Lubicie zakłady live? Nic prostszego, przejrzyjcie ofertę bukmacherów pod kątem oferowanych zakładów na żywo. Lista firm proponujących obecnie zakłady sportowe online jest tak długa, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie.
 • Wysokość bonusu i łatwość jego obrotu - jest to jeden z zabiegów marketingowych stosowanych przez bukmacherów internetowych w celu przyciągnięcia jak największej rzeszy klientów. Z pozoru bonus daje większy kapitał początkowy lub zakład bez ryzyka, co oznacza spory komfort dla gracza. Sama idea akcji bonusowych nie jest zła, jednak jak to w życiu bywa - nie ma nic za darmo. Zazwyczaj środki bonusowe, które otrzymamy od bukmachera podlegają kilkukrotnemu obrotowi, zanim będziemy mogli je wypłacić. Najprościej rzecz ujmując, aby środki bonusowe nabrały realnej wartości, musimy je najpierw kilkukrotnie postawić po określonym kursie - im wyższy kurs minimalny i liczba wymaganych zakładów, tym trudniejsze warunki obrotu bonusa.
   
 • Oferowane metody złożenia depozytu/wypłaty środków - to kolejny ważny czynnik, na który powinni zwracać uwagę typerzy otwierając konto u bukmachera. Im większa liczba dostępnych opcji, tym łatwiej, szybciej i bezpieczniej złożymy depozyt w danej firmie bukmacherskiej oraz otrzymamy swoje środki w przypadku wygranej. Topowi bukmacherzy posiadają większość respektowanych obecnie opcji płatniczych.
   
 • Dostępność i jakość supportu - to kolejne bardzo istotne cechy, które powinien spełniać solidny bukmacher internetowy. Support to jednostka mająca za zadanie odpowiedzieć na wszelkie (także niewygodne) pytania od swoich klientów. Dotyczą one najczęściej problemów z wpłatami / wypłatami, skarg i zażaleń (np. na źle rozliczone zakłady). Dlatego tak ważne są dostępność i język, którym posługuje się support. Łatwiej będzie nam dochodzić swych racji, jeżeli będzie on dostępny 24h w naszym języku ojczystym.
Udostępnij:
FacebookTwitter

Napisz nowy komentarz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Restricted HTML

 • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy Bukmacherskie

Przedstawiamy Wam aktualne, wybrane bonusy bukmacherskie oferowane przez bukmacherów online. Aby dowiedzieć się więcej o bonusach, odwiedź nasz poradnik bonusowy.

Darmowe typy

Darmowe typy bukmacherskie

W tym miejscu znajdziecie zawsze darmowe typy bukmacherskie, starannie wyselekcjonowane przez współpracujących z nami profesjonalnych typerów.